تمدید مجدد تعلیق ایران از لیست سیاه FATF

کارگروه ویژه اقدام مالی اعلام کرد تا ماه ژوئن به ایران برای تکمیل تعهداتش فرصت می‌دهد.

به گزارش راهبرد بانک ،به نقل از بنکر (Banker)، کارگروه اقدام مالی، در پایان نشست این کارگروه اعلام شد مهلت ایران برای تکمیل تعهداتش تا ماه ژوئن (خرداد-تیر ۹۸) تمدید شده است.
در بیانیه FATF در این رابطه ضمن ابراز ناراحتی از تأخیر در اجرای موارد باقی مانده تعهدات خواسته شده تا هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل موارد باقی مانده اقدام شود. FATF مدعی شده که تا ژوئن ۲۰۱۹ اگر ایران استانداردهای باقی مانده را اجرایی نکند، این کارگروه خواهان نظارت بر بخش وسیع‌تری از فعالیت‌های مالی ایران خواهد شد.
همچنین کارگروه اقدام مالی در خصوص پاکستان با انتقاد از پیشرفت اندک این کشور در اجرای استانداردهای مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، بر تمایل این نهاد به تداوم همکاری با پاکستان اشاره و از این کشور خواسته است در خصوص مقابله با خطرات از جانب گروه‌های افراطی اسلامی و القاعده، اقدامات عاجل صورت گیرد.
کارگروه ویژه اقدام مالی همچنین اعلام کرد تصمیم گرفته است نام کشور کامبوج را به دلیل نگرانی از پولشویی در سطوح بالای حکومتی این کشور در لیست خاکستری قرار دهد.
سخنگوی وزارت دارایی کامبوج از اظهارنظر در خصوص این تصمیم FATF خودداری و اعلام کرده است واکنش رسمی دولت به این تصمیم در ساعات آینده از طریق بانک مرکزی این کشور اعلام خواهد شد.