موسسه مالی و اعتباری نور طلائیه دار صنعت

تمامی منابع حاصل از فعالیت‌های اقتصادی موسسه مالی و اعتباری نور در زمینه بانکداری با هدف گذاری در بخش‌های کشاورزی، دامداری، صنایع غذایی، فولاد، پتروشیمی، معادن و گردشگری سرمایه گذاری گردید که می‌توان به برخی از آن اشاره نمود.

به گزارش راهبرد بانک ،موسسه مالی و اعتباری نور که در سال ۱۳۹۴ با ادغام سه شرکت تعاونی پیشگامان کویر یزد، کارسازان آینده و ریحانه گستر مشیز تشکیل و پس از کسب مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سازماندهی گردیده است یکی از مجموعه‌های مالی بوده که با چشم انداز تامین خدمات مالی و تلاش برای توسعه ظرفیت‌های مولد اقتصادی اقدام به ایجاد بستر‌های لازم برای نیل به خودکفایی ملی و ایجاد اشتغال برای جوانان در استان‌های مختلف کشور نموده است.

این موسسه از ابتدای تاسیس و شروع فعالیت خود در زمینه بانکداری مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، این فرمان را سرلوحه سیاست‌های کلان خود قرار داده و به عنوان ماموریت اصلی، اقدام به مشارکت در طرح‌های اقتصادی و سرمایه گذاری در چرخه صنعت کشور نموده و با حمایت از واحد‌های تولیدی داخلی و جلوگیری از خروج مواد اولیه و خام فروشی، به سوی مقابله با تهاجم اقتصادی گام نهاده است.

در این راستا تمامی منابع حاصل از فعالیت‌های اقتصادی موسسه مالی و اعتباری نور در زمینه بانکداری با هدف گذاری در بخش‌های کشاورزی، دامداری، صنایع غذایی، فولاد، پتروشیمی، معادن و گردشگری سرمایه گذاری گردید که می‌توان به برخی از آن اشاره نمود.

موسسه مالی و اعتباری نور در سال‌های گذشته با سرمایه گذاری در استان سمنان، پروژه مجتمع عظیم فولاد کویر دامغان را در سال ۱۳۹۶ افتتاح نمود.

تولیدات این مجتمع در زمینه احیاء، ذوب، ریخته گری، تولید شمش‌های فولادی، آهن اسفنجی و میلگرد‌های ساختمانی هر کدام به میزان ۳۰۰ هزار تن در سال می‌باشد که این ظرفیت تا حجم ۵۰۰ هزار تن در هر شاخه نیز قابل افزایش خواهد بود. این مجتمع ضمن جلوگیری از خام فروشی سنگ‌های آهنی و با ایجاد زیر ساخت لازم و بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا موفق شده است تا برای اولین بار در کشور سنگ آهن را مستقیماً به آهن اسفنجی کم کربن قابل عرضه، تبدیل نماید.

مجتمع عظیم فولاد کویر دامغان در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در پنج کیلومتری محور دامغان به سمنان احداث شده و زمینه اشتغال بیش از ۱۲۰۰ نفر از نیرو‌های بومی استان را فراهم آورده است. فاز اول این مجتمع سال گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد و فاز دوم آن نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

این مجموعه در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی (ایران متافو) سال ۱۳۹۷ در نمایشگاه بین المللی تهران نیز شرکت نموده و محصولات خود را برای بازدید مخاطبان عرضه داشته است.

از دیگر نمونه‌های سرمایه گذاری موسسه مالی و اعتباری نور، احیاء کارخانه‌های صنایع غذایی استان گلستان مانند کارخانه روغن شهرستان گرگان می‌باشد. راه اندازی کارخانه زرین طیور در این استان با سرمایه گذاری۴۰۰ میلیارد تومان در اسفند سال ۱۳۹۶ که تا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به بزرگترین واحد تولید گوشت مرغ و تخم مرغ کشور تبدیل خواهد شد همچنین ساخت مجتمع دامداری پرواربندی ۳۰ هزار راسی در استان مرکزی که ۱۵ هزار راس آن مولد بوده و سالانه بیش از ۲۳۰ تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف کشور می‌نماید.

موسسه مالی و اعتباری نور در بخش کشاورزی نیز با سرمایه گذاری در مجموعه کشت و صنعت گل ریحان استان قزوین اقدام به تولید علوفه و دانه‌های روغنی در حجم وسیع نموده که از نمونه‌های موفق این بخش می‌باشد.

این پروژه‌ها که تنها بخشی از فعالیت‌های موسسه اعتباری نور در زمینه غیر بانکی می‌باشد با هدف تامین رشد پویا و بهبود شاخص‌های اقتصاد مقاومتی و نیز دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله با رویکردی جهادی می‌باشند که زمینه اشتغال پایدار بیش از ۳۰۰۰ نفر از جوانان کشور را فراهم آورده است.

منبع :روابط عمومی موسسه