نهم خرداد ماه 1401:

قیمت یورو در صرافی‌های بانک ثابت ماند

نرخ یورو امروز (دوشنبه، نهم خردادماه ۱۴۰۱) در صرافی‌های بانکی با یک تومان کاهش نسبت به‌روز گذشته با ۲۸ هزار و ۱۸۹ تومان معامله شد.

به گزارش راهبرد بانک،قیمت فروش دلار نیز در صرافی‌های بانکی با ۱۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۵ هزار و ۹۲۷ تومان معامله شد.

قیمت خرید هر دلار توسط صرافی‌های بانکی امروز ۲۵ هزار و ۶۸۱ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۷ هزار و ۹۰۸ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۵ هزار و ۲۹۷ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۵۲۷ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۶ هزار و ۱۵۴ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۴۰۱ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۱۱۸ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۳۳۱ تومان معامله شد.

به گزارش ایرنا، افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خردادماه وارد کانال ۲۶ ‌ هزار تومان شد و نوسان قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت. قیمت دلار به طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه مصادف با ۲۷ این ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت.

سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن‌ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت. با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در قیمت ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و تمایلی به خروج از این کانال ندارد.