۸۷۵ هزار نفر کارت بانکی خود را جایگزین کارت سوخت کردند

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: تاکنون ۸۷۵ هزار نفر کارت بانکی خود را جایگزین کارت سوخت کرده اند که با این کار ۴۳ میلیارد تومان در منابع دولتی صرفه جویی شده است

به گزارش راهبرد بانک، طرح اتصال کارت های بانکی به نظام مدیریت مصرف سوخت کشور با بهره گیری از زیرساخت های تبادل داده و ابزارهای تسویه و پرداخت در نظام بانکی در هفته نخست آذر به صورت حضوری و اینترنتی آغاز شد. 
استفاده از کارت سوخت قرار است بزودی اجباری شود؛ بر این اساس مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت طبق جدول زمانبندی تا ۲۴ آذر مهلت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
به گفته زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر برای دریافت کارت سوخت المثنی ثبت نام کرده اند.
مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت طبق جدول زمانبندی از طریق دفترهای پلیس+۱۰، سامانه اینترنتی، نرم افزار خدمات دولت همراه و وارد کردن کد دستوری #۴* در گوشی تلفن همراه، می توانند به طور رایگان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ما رضا باقری اصل روز دوشنبه در جلسه معرفی نتایج ارزیابی شاخص های الکترونیکی دستگاه های اجرایی، این کار را مصداق بارز هوشمندی دانست و خاطرنشان کرد: اکنون ارائه سبد حمایتی دولت نیز هوشمندانه انجام می شود

وی گفت: کاربران می توانند شکایت از دولت درباره سبد حمایتی را از طریق شماره #۴* پیگیری کنند

منبع :ایرنا