پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱:

کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی بانکی 

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (دوشنبه، پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱) با ۴۱ تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته ۲۵ هزار و ۳۲۸ تومان معامله شد.

به  گزارش راهبرد بانک،قیمت فروش یورو در ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه امروز با ۱۸۳ تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته برابر با ۲۸ هزار و ۵۳۰ تومان بود.

قیمت خرید هر دلار امروز ۲۵ هزار و ۷۶ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۲۴۶ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۵ هزار و ۱۶۶ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۳۹۵ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۷ هزار و ۱۷۸ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۴۲۵ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۶۱۶ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۶۴۵ تومان معامله شد.

براساس این گزارش، افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خرداد ماه وارد کانال ۲۶‌ هزار تومان شد و نوسان قیمت‌ دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت. قیمت دلار به‌طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه مصادف با ۲۷ این ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت.

سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت. با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در همان قیمت ۲۵ هزار تومان افت و خیز داشت.