چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱؛

مقاومت قیمت دلار در کانال ۲۵ هزار تومان در صرافی‌های بانکی

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (یکشنبه، چهارم اردیبهشت ۱۴۰۱) با ۲۵ تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، یکم اردیبهشت‌ماه) ۲۵ هزار و ۳۶۹ تومان معامله شد.

به گزارش راهبرد بانک،قیمت فروش یورو در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز با ۸۰ تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته برابر با ۲۸ هزار و ۷۱۳ تومان بود.

قیمت خرید هر دلار امروز ۲۵ هزار و ۱۱۷ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۴۲۷ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۵ هزار و ۱۳۴ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۳۶۲ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۷ هزار و ۱۴۳ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۳۹۰ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۶۱۷ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۶۴۶ تومان معامله شد.

به گزارش ایرنا، افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خرداد ماه وارد کانال ۲۶‌ هزار تومان شد و نوسان قیمت‌ دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت. قیمت دلار به‌طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه مصادف با ۲۷ این ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت.

سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت. با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در همان قیمت ۲۵ هزار تومان افت و خیز داشت.