پیشگامی بانک کارآفرین در پیاده‌سازی و توسعه سامانه‌های شبکه دولت

بانک کارآفرین به‌عنوان تنها بانک پیشگام در صنعت بانکداری کشور،به جهت پیاده‌سازی و توسعه سامانه‌های شبکه دولت،لوح تقدیر چهل و نهمین مجمع مدیران دبیرخانه و فناوری اطلاعات نظام اداری کشور را دریافت کرد.

به گزارش راهبرد بانک،این بانک روز یکشنبه هفتم مهر ماه در چهل و نهمین مجمع مدیران دبیرخانه و فناوری اطلاعات نظام اداری کشور که با شعار «توسعه دولت الکترونیک، بهبود شفافیت اداری و تسهیل در خدمت‌رسانی» و به میزبانی نهاد ریاست جمهوری در سالن همایش‌های حجاب برگزار شد، به‌عنوان بانک پیشگام در صنعت بانکداری کشور مورد تجلیل قرار گرفت.

بر اساس این گزارش با ابلاغ نهاد ریاست جمهوری مبنی بر اتصال سازمان‌های دولتی و خصوصی به سامانه‌های شبکه دولت (نهاد ریاست جمهوری) در سال ۱۳۹۴، راه‌اندازی و توسعه این سامانه‌ها در دستور کار مدیریت حوزه امور مدیریت این بانک قرار گرفت.

گفتنی است شبکه دولت، مجموعه‌ای امن، قابل‌اطمینان و با پهنای باند مناسب از زیرساخت‌های ارتباطی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استاندارد با برخورداری از سرمایه‌های معنوی و بر اساس قوانین، مقررات و توافقات است که به هدف تسهیل، تسریع و امن‌سازی تبادل اطلاعات بین ذی‌نفعان و ارائه خدمات الکترونیکی به آن‌ها، در لایه‌های عمومی و اختصاصی با رعایت الزامات امنیتی متناسب با سطوح دسترسی ایجاد شده است.

بر اساس این گزارش اتصال به سامانه‌های سیماد، سیتاد، سامد، ساد، رصد، سماد و… شبکه دولت توسط بانک کارآفرین انجام ‌شده است و تقدیر از این بانک به دلیل پیشگامی در اتصال به سامانه‌های مذکور صورت گرفته است. حذف بوروکراسی اداری، یکپارچه‌سازی و استنادپذیری الکترونیکی، حذف کاغذ با هدف ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در زمینه محیط‌زیست و کاهش هزینه‌ها، از جمله اهداف راه‌اندازی سامانه‌های شبکه دولت می‌باشد