کدام خودروها در مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو عرضه می‌شوند؟

به‌نظر می‌رسد مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو به ظرفیت‌های خالی خودروسازان اختصاص پیدا کند و خبری از فروش خودروهای ایران‌خودرو و سایپا نیست.

به گزارش راهبرد بانک، سپهر دادجوی توکلی، رئیس روابط عمومی مرکز ملی رقابت اعلام کرده است: قرار بود عرضه خودروها در سامانه یکپارچه هفته قبل انجام شود، اما با توجه به جلساتی که برگزار شده است، احتمالاً طی روزهای آینده اطلاعیه مربوط به مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو بارگذاری می‌شود و پیش‌بینی می‌شود طی هفته جاری این عرضه در سامانه یکپارچه صورت گیرد.

توکلی در خصوص اینکه “آیا این هفته خودروسازان در سامانه یکپارچه عرضه‌ای خواهند داشت یا خیر؟” گفت: این اقدام به ظرفیت‌های خالی اعلام‌شده از سمت خودروساز ناشی از عرضه محصول جدید و یا ظرفیت‌های خالی ناشی از انصراف و یا افزایش تولید بستگی دارد.

مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو به خودروهای مونتاژی اختصاص دارد

با توجه به اظهارات رئیس روابط عمومی شورای رقابت قرار است مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو به ظرفیت‌های خالی خودروسازان اختصاص پیدا کند و با این حساب خبری از فروش خودروهای ایران‌خودرو و سایپا نیست و مرحله سوم هم به خودروهای مونتاژی اختصاص دارد.

فروش مستقیم خودروسازان مرحله سوم سامانه یکپارچه خودرو

بر اساس تغییرات جدید، خودروسازان به صورت مستقیم و مستقل، محصولات خود را در سامانه یکپارچه خودرو ثبت و بخشنامه فروش را اطلاع‌رسانی می‌کنند.

پس از انتخاب خودرو توسط متقاضی، مشتری به درگاه پرداخت خودروساز هدایت شده و دیگر خبری از نوبت‌دهی و قرعه‌کشی نوبت‌دهی نیست.

احتمالا ابتدا چند خودروی مونتاژی به این روش عرضه شده و سپس دیگر خودروها نیز به این شیوه عرضه می‌شوند.