جزئیات آغاز مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد

نتایج نوبت دهی به متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه اعلام شد و بسیاری از افراد از نتیجه اعلام اولویت و زمان تحویل خودرو رضایت ندارند. جزئیات شروع طرح سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه از چه زمانی اعلام می‌شود؟

به گزارش راهبرد بانک، مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه به پایان رسید. زمان تحویل خودرو در این مرحله از فروش برای بسیاری از خریداران در زمستان ۱۴۰۳ اعلام شده است.

حتی برخی از متقاضیان محصولات سایپا اعلام کرده‌اند که تخصیص محصولاتی نظیر شاهین تا زمستان ۱۴۰۳ به طول می‌انجامد. برخی نیز از درج «عدم تخصیص» برای هر پنج اولویت خبر داده‌اند.

بنابراین بسیاری از افراد پس از انصراف از طرح دوم، منتظر شروع و ثبت‌نام در مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه هستند.

زمان شروع طرح سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو

تقدسی مدیر سامانه جامع یکپارچه گفت: به ۹۷ درصد نفراتی که در مرحله دوم سامانه شرکت کرده بودند، طبق برنامه‌ زمان‌ بندی تا پایان سال ۱۴۰۳ براساس برنامه تولید خودروسازان داخلی خودرو تعلق گرفت.

وی افزود: با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و نیز محصولات جدید در شهریور برای سه درصد باقی‌مانده، ضمن حفظ اولویت آنان امکان انتخاب خودروی جدید و جایگزین فراهم می‌شود.

تقدسی اعلام کرد: جزئیات طرح جایگزینی و مهلت انصراف از طرح دوم سامانه یکپارچه برای شرکت در طرح سوم سامانه هفته آینده پس از جلسه با وزارت صمت به مردم اعلام می‌شود.

تکلیف پول‌های بلوکه شده چه می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دریافت و بلوکه‌سازی ۱۰۰ میلیون تومان پول به ازای هر مشتری و البته تأخیر در آزادسازی آن اعتراض بسیاری از ثبت‌نام‌کنندگان را به دنبال داشته است.

به‌ویژه اکنون با توجه به شرایط اعلامی تحویل محصولات، امکان انصراف و ریزش متقاضیان بالا رفته در حالی که سرمایه عده‌‌ای حداقل یک ماه در بانک‌ها مسدوده بوده است.

در این مدت گفته می‌شد ۱۰۰ میلیون تومانی که مردم از ۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت در حساب وکالتی خود بلوکه کرده‌اند در حساب آنها وجود دارد و حتی افراد امکان برداشت این پول را دارند. اما برداشت پیش از موعد این پول می‌توانست به معنای انصراف افراد از شرکت در این مرحله خرید خودرو تلقی شود و آنها از صف انتظار دریافت خودرو خارج شوند.

اما از زمان اعلام نتایج افراد می‌توانند ۱۰۰ میلیون پول حساب وکالتی خود را برداشت کنند و برای برداشت این منابع هم لازم نیست افراد به بانک مراجعه کنند. چون گفته می‌شود که همزمان با اعلام نتایج، منابع مسدود شده آزاد می‌شود و افراد امکان برداشت از حساب وکالتی خود را دارند.