لوگو راهبرد بانک
shadow

آخرین اخبار

shadow

فراتر از بانک

shadow

پیام تبریک دکتر سپهدار رهنما به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

مدیر مسئول پایگاه تحلیلی خبری "راهبرد بانک" طی پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را تبریک گفتند.به گزارش راهبرد بانک، دکتر سپهدار رهنما در پیامی آغاز هفته دفاع مقدس را تبریک گفتند . در این پیام آمده است :

فرهنگ دفاع مقدس فصل زرینی از انقلاب اسلامی است که می تواند با تکیه بر این فرهنگ سال ها این نظام را بیمه کرد. فرهنگی که با الهام از خون هزاران شهید بی گناه در راه آرمان های حضرت امام ( ره ) معمار کبیر انقلاب اسلامی تا قرن ها چراغی روشن و هدفمند جهت پیشرفت و صعود به قله های معنویت و انسانیت است. ادبیات دفاع در تاریخ بشریت، رویاروئی و پدیده هایی به نام جنگ بود که همواره واژگانی چون مهاجم – مدافع – دفاع، مظلوم – کشته، شهید – انتقام – آواره – مهاجم را تداعی می کند. در تمام دنیا انگیزه و نوع جنگ ها نیز متفاوت است. بعضی کشور گشایی – انتقام گیری – انگیزه های نفسانی و شخصی مدنظر بود اما آنچه که در فرهنگ دفاع مقدس ایران اسلامی مدنظر بود دفاع از اعتقادات و باورهای مذهبی، دفاع از کیان نظام جمهوری و دفاع از آرمان های حضرت امام (ره) بود. در دانشگاه دفاع مقدس پیام های زیادی استنباط می شود:

1. تشویق، تحریک و برانگیختن جامعه به دفاع، مقاومت و صبوری و مبارزه همه سویه و تمام عیار با تجاوز و متجاوز مدنظر است.

2. دعوت به یکپارچگی و پرهیز از تفرقه و گسستگی و دفاع از آرمان ها و سازندگی و کمک به محرومان مهم است.

3. تخطئه و تحقیر اشرافیت، بی تفاوتی و دنیازدگی، تحقیر و سرزنش دنیا پرستی و زراندوزی و محتکری و آقازادگی بی درد سرلوحه کار است.

و از همه مهمتر  پیام دفاع مقدس حراست و حفاظت از نظام، دستاورد انقلاب است. کمک به مردم جامعه و پرهیز از هرگونه اشرافی گری و خدمت صادقانه است.

دولت مردان باید بدانند : همه ی شماها در مقابل خون پاک این شهدا مدیونید.

سیاست های ناسنجیده  و غلط امروز اقتصاد ایران جیب کاسبان و دلالان وابسته را پر و سفره مردم را خالی می کند، نشان از بیگانگی با این فرهنگ است.

تورم زیاد و آشفتگی بازار حکایت از این دارد که بر خلاف این فرهنگ مقدس جهاد سکان داری می کنید. باید تامل کرد و بر عملکرد اقتصادی دولت تجدید نظر کرد.

همه ما موظفیم برگردیم به فرهنگ دفاع مقدس، روحیه جهادی و دوری از زراندوزی و اشرافی گری همان چیزی که مدنظر رهبر معظم انقلاب و بارها در فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) بیان شد.

این هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم و درود می فرستیم به روح پاک تمام شهدای صدر اسلام به خصوص شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم و یاد و خاطره فداکاری ها و از جان گذشتگی های سردار بزرگ محبوب دل ها شهید جاوید سپهبد قاسم سلیمانی که نام ایشان در تاریخ دفاع مقدس و مقاومت تا ابد جاویدان شد را گرامی می داریم و پیمان می بندیم که راه ایشان را با قدرت ادامه دهیم.


کلید واژه  : راهبرد بانک | دکتر سپهدار رهنما | هفته دفاع مقدس | سپهبد سلیمانی | شهدا |
ثبت دیدگاه

shadow

دیدگاه