اولین همایش ملی بانکداری اسلامی _ ایرانی برگزار می شود

اولین همایش ملی بانکداری اسلامی ایرانی با عنوان «نوآوری های بانکداری و مالی اسلامی در جهت شکوفایی ملی» از سوی مرکز مطالعات اقتصادی و بانکداری اسلامی برگزار می شود و علاقمندان از دهم آذرماه تا بیستم دی ماه برای ارایه مقالات خود فرصت دارند.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این همایش ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ در سالن اجتماعات حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار می شود و راهکارهای ارتقا و توسعه جذب منابع قرض الحسنه، حاکمیت شرکتی اسلامی و نقش آن در بانکداری ایرانی اسلامی، ابزارهای مدیریت ریسک و مدیریت ریسک شریعت در شبکه بانکی، نظارت و تطبیق شرعی در بانکداری و مالی اسلامی، بسط و تدوین مولفه های اعتبارسنجی با معیارهای اسلامی و تفکیک عرصه های بانکداری جامع، تجاری، سرمایه‌گذاری، توسعه ای و خرد محورهای آن هستند.
عناوین کارگاه های داخل همایش نیز ماهیت و کارکرد بانکداری و تامین مالی اسلامی، ایده‌های دانش بنیان در بانکداری ایرانی اسلامی و بیمه های اعتباری کاهنده ریسک است.
گفتنی است داوری مقالات ارسالی در این همایش از ۲۰ دی ماه آغاز می شود؛ علاقمندان می توانند مقالات خود را به آدرس   ارسال کنند.