۲۱ خردادماه ۱۴۰۱؛

افت قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی

قیمت فروش دلار امروز (شنبه، ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱) در صرافی‌های بانکی با ۱۲۵ تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۱۹ خرداد) ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

به گزارش راهبرد بانک، نرخ فروش یورو امروز در صرافی‌های بانکی با ۳۶۶ تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته  ۲۸ هزار و ۳۲۹ تومان معامله شد.

قیمت خرید هر دلار توسط صرافی‌های بانکی امروز ۲۶ هزار و ۵۳۴ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۴۸ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۶ هزار و ۹۳ تومان و نرخ فروش آن ۲۶ هزار و ۳۳۰ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۲۵۶ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۹۵۷ تومان معامله شد.

بر اساس این گزارش، افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خردادماه وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد و نوسان قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت.

قیمت دلار به طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت. سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن‌ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت.

با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در قیمت ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و از ۱۱ خرداد وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد.