۱۷ خردادماه ۱۴۰۱؛

دلار در کانال ۲۶ هزار تومان ماند

قیمت فروش دلار امروز (سه‌شنبه، ۱۷ خردادماه ۱۴۰۱) در صرافی‌های بانکی با ۳۶۴ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۶ هزار و ۵۴۲ تومان معامله شد.

به گزارش راهبرد بانک،نرخ فروش یورو در صرافی‌های بانکی با ۱۵۵ تومان افزایش نسبت به روز گذشته  ۲۸ هزار و ۶۷۷ تومان معامله شد.

قیمت خرید هر دلار توسط صرافی‌های بانکی امروز ۲۶ هزار و ۲۷۸ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۳۹۲ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۵ هزار و ۹۲۴ تومان و نرخ فروش آن ۲۶ هزار و ۱۶۰ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۷ هزار و ۷۳۱ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۹۸۳ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۳۳۵ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۶۱۹ تومان معامله شد.

به گزارش ایرنا، افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خردادماه وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد و نوسان قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت.

قیمت دلار به طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت. سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن‌ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت. با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در قیمت ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و از ۱۱ هرذلذنلع وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد.