پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

عقبگرد سکه به کانال ۱۲ میلیون تومان 

قیمت سکه طرح جدید امروز (دوشنبه، پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) با کاهش ۱۲۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته ۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان شد.

به گزارش راهبرد بانک ، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۳ و ۵۵ دقیقه امروز به ۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۸۴ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا پنج‌ میلیون و ۵۶۳ هزار تومان شد.

اُنس جهانی طلا نیز با قیمت یک‌هزار و ۹۱۵ دلار و ۹۲ سنت معامله شد.

به گزارش ایرنا، رشد بهای انس جهانی طلا پس از جنگ روسیه و اوکراین رکورد جدید قیمتی را برای این فلز زرد ثبت کرد و این امر بر قیمت انواع سکه و طلا در بازار داخل نیز تاثیر گذاشته و موجب افزایش قیمت فلز زرد در داخل کشور شده است.

سکه طرح جدید در ماه‌های پایانی سال گذشته در کانال ۱۱ میلیون و ۱۲ میلیون تومان نوسان داشته است و این رویه در سال جدید نیز ادامه داشت . سکه از ۱۴ فروردین ماه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد اما امروز دوباره به کانال ۱۲ میلیون تومان بازگشت.