چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱؛

کاهش ۹۰ هزار تومانی قیمت سکه

قیمت سکه طرح جدید امروز (یکشنبه، چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) با کاهش ۹۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، یکم اردیبهشت‌ماه) ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شد.

به گزارش راهبرد بانک،ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه امروز به ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا پنج‌ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان شد.

اُنس جهانی طلا نیز با قیمت یک‌هزار و ۹۳۲ دلار و ۱۰ سنت معامله شد.

به گزارش ایرنا، رشد بهای انس جهانی طلا پس از جنگ روسیه و اوکراین رکورد جدید قیمتی را برای این فلز زرد ثبت کرد و این امر بر قیمت انواع سکه و طلا در بازار داخل نیز تاثیر گذاشته و موجب افزایش قیمت فلز زرد در داخل کشور شده است.

سکه طرح جدید در ماه‌های پایانی سال گذشته در کانال ۱۱ میلیون و ۱۲ میلیون تومان نوسان داشته است و این رویه در سال جدید نیز ادامه داشت و از ۱۴ فروردین ماه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد.