بنگاه‌های املاک بدون مجوز تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه در شورای حفظ حقوق بیت‌المال با تأکید بر پیگیری دستور رییس‌جمهوری برای رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری پردیس گفت: بنگاه‌های املاک بدون مجوز تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

به گزارش راهبرد بانک، حسین معصوم یادآور شد: به‌دنبال بازدید رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید پردیس در روزهای گذشته بازدیدی از پردیس انجام شد و شورای اداری تشکیل جلسه داد که مقرر شد مسائل مربوط به زمین‌خواری رسیدگی و با متخلفان برخورد قاطعانه شود.

وی افزود:  تصمیم بر آن شده است بخش حقوقی پردیس تقویت شود و نیروهای توانمند حقوقی و ثبتی به‌کار گرفته بشوند، همچنین در جلسه شورای پردیس مصوب شد برای حل‌وفصل فوری و دقیق پرونده‌های قضایی و حقوقی بخش ویژه‌ای تشکیل شود تا شورای حفظ حقوق بیت‌المال بر عملکرد کارگروه ویژه نظارت داشته باشند و هم مسائل راهبردی را در سطح کلان دنبال کنند.

وی توضیح داد: یکی از مسائل عمده پردیس انجام معاملات غیرقانونی است. بررسی‌ها حاکی است که افراد معاملات قول‌نامه‌ای و به یک‌چندم قیمت انجام می‌دهند که مشکلاتی را برای آنها  در پی دارد، بنابراین مردم باید دقت داشته باشند و در معاملاتی که انجام می‌دهند حتماً از شهر جدید پردیس استعلام بگیرند زیرا هم خود دچار مشکل می‌شوند و هم شرکت دچار مشکلاتی خواهد شد.

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال ادامه داد: در پرونده‌هایی که در دست بررسی است بالای یک‌هزار هکتار اراضی در دست اقدام قضایی است.

معصوم با اشاره به این‌که فعالیت بنگاه‌های املاکی بدون مجوز در پردیس و انجام معاملات خارج از چارچوب بخشی از مشکلات پردیس هستند، اضافه کرد:‌ مقرر شده است آژانس‌های املاک بدون مجوز شناسایی شوند و تحت پیگرد قضایی قرار بگیرند، زیرا این‌چنین آژانس‌های املاک هستند که به سوداگری و معاملات غیرقانونی در کشور دامن می‌زنند و مشکلاتی را برای مردم و دولت ایجاد می‌کنند.