برای صرفه‌جویی باتری در گوشی‌ حالت تاریک تر چیست؟

گوگل در حال آزمایش یک حالت تاریک‌تر برای برنامه جست‌وجوست که می‌تواند برای دستگاه‌هایی که به‌دنبال صرفه‌جویی در مصرف باتری هستند، یا افرادی که ترجیح می‌دهند بیشتر از حالت تاریک استفاده کنند، جذاب‌ باشد.

به گزارش راهبرد بانک: به نقل از ورج، گوگل در حال آزمایش یک حالت تاریک‌تر برای برنامه جست‌وجو در گوشی‌های اندروید است. این سایه جدید هنوز مشابه چیزی نیست که ماه گذشته در تست گوگل در مورد حالت تاریک مایل به سیاه (pitch-black) روی دسک‌تاپ ارائه شد. در عوض، رنگی که در اپلیکیشن موبایل مشاهده می‌شود، تیره‌تر از خاکستری تیره معمولی است، اما همچنان روشن‌تر از سیاه کمرنگ‌تر است.

حالت تاریک جدید در اپلیکیشن موبایل گوگل می‌تواند برای دستگاه‌هایی با نمایشگرهای OLED که به‌دنبال صرفه‌جویی در مصرف باتری هستند، جذاب‌تر باشد یا افرادی که ترجیح می‌دهند بیشتر از حالت تاریک استفاده کنند. اندروید پلیس گفت که حالت تاریک جدید، در آخرین نسخه بتای ۱۳.۸ گوگل در فروشگاه گوگل‌پلی موجود است.

پس از اینکه گوگل در سال گذشته میلادی تایید کرد که حالت تاریک را روی دسک‌تاپ آزمایش می‌کند، این شرکت عرضه گسترده حالت تاریک را برای جستجوی گوگل در ماه فوریه برای کاربران دسک‌تاپ خود تایید کرد. اگرچه می‌توانید به‌زودی به رنگ‌های جدید برنامه هم دسترسی داشته باشید، انتشار گسترده‌تر این برنامه‌ها ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا به طور رسمی در دسترس افراد بیشتری قرار گیرد.