سقوط قیمت نفت

با نگرانی‌ها از بازگشت تقاضای نفت، قیمت نفت دوباره سقوط کرد.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از سایت اینوستینگ، با افزایش نگرانی در مورد وضعیت متزلزل بهبود تقاضای جهانی نفت خام و سوخت و با گزارش  داده ها در مورد کاهش واردات نفت چین در ماه می، روز سه شنبه قیمت نفت کاهش یافت.

هر بشکه نفت خام برنت پس از کاهش ۰.۶ درصدی یک شبه، با افت ۱۱ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش به ۷۱.۳۸ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت آمریکا با ۱۳ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش در ۶۹.۱۰ دلار در هر بشکه بود که ۰.۶ درصد کاهش داشت. یک مدیر در حوزه انرژی گفت: واردات نفت چین در پایین ترین سطح پنج ماهه قرار گرفته و ضعف در بازار آسیا را تأیید می کند.

واردات نفت خام چین در ماه می ۱۴.۶ درصد کاهش داشت، در حالی که میزان واردات روزانه در پایین ترین سطح امسال بود و نگهداری نفت در پالایشگاه ها تقاضای خرید نفت را کاهش می دهد. قیمت نفت خام در هفته های اخیر افزایش یافته، در حالی که برنت در سال جاری تقریبا ۴۰ درصد افزایش یافته و نفت وست تگزاس اینترمدیت امریکا بیش از آن رشد داشته است، انتظارات بازگشت تقاضا در برخی از کشورهای موفق در واکسیناسیون COVID-۱۹ وجود دارد.

محدودیت عرضه توسط اوپک پلاس نیز به حمایت از قیمت ها کمک کرده است. اما واردکنندگان عمده نفت مانند هند با موج هایی از ابتلای همه گیری روبرو شده اند که همچنان تقاضای جهانی مورد انتظار را در نیمه دوم سال جاری تهدید می کنند.