رشد ۲۱۹۰۰ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۱ هزار و ۹۳۴ واحدی معادل ۱.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۶۱۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۵۳ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۲۷ واحد رسید.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از ایبنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۷۰۴ واحدی معادل ۱.۸۹ درصد به رقم ۳۰۶ هزار و ۷۹۷ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۸۶ واحدی معادل ۰.۰۴ درصد، عدد ۴۱۹ هزار و ۲۵۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۲۱ واحدی به رقم ۲۷۲ هزار و ۲۰۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۵۴۴۳ واحد افزایش  را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۹۶۶۴ واحد افزایش به رقم ۸۶۵  هزار و ۳۷۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۱۹۰۳ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، فارس، شستا، کگل، شپنا و ومعادن با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی پرداخت، اخابر و فخاس، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵  میلیارد و ۹۸۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۷۰ هزار و ۴۴۵ نوبت معامله و به ارزش ۴۷ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کلوند(کاشی‌ الوند) با ۵.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای شغدیر، پترول، وساپا، شبریز و ومعادن بود. همچنین نماد معاملاتی حتوکا (حمل‌ونقل‌توکا) با ۲۹.۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای پرداخت، کماسه، شکلر، فپنتا، ولساپا و لوتوس قرار گرفتند.