راه‌اندازی طرح ارز دیجیتال با پشتیبانی بانک مرکزی

بانک ملی سوئیس و بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی تا پایان سال ۲۰۲۰ طرح آزمایشی اثبات مفهوم را برای ارز دیجیتال با پشتیبانی بانک مرکزی اجرا می‌کنند.

به گزارش راهبرد بانک،  به نقل از سایت بیت کوین اکسچنج گاید، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بین کشورهای جهان بسیار محبوب شده اند. به نظر می رسد هر روز کشور جدیدی در حال انتشار اخباری است که شامل تحقیق یا محکوم کردن نیاز به ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند. آخرین تحولات نشان می دهد که تا پایان سال ۲۰۲۰، بانک ملی سوئیس و بانک تسویه حساب های بین المللی طرح آزمایشی خود را برای یک ارز دیجیتال با پشتیبانی بانک مرکزی اجرا می کنند.

نیاز به تحقیق در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی در سال گذشته تغییر کرده است. روز یکشنبه، بانک تسویه حساب های بین المللی طرحی را برای آزمایش اثبات مفهوم ارز دیجیتال بانک مرکزی خود تا پایان سال نشان داد.

اثبات مفهوم به آنها امکان می دهد تا خرده فروشی ارز دیجیتال را تجربه کنند. علاوه بر این، به آنها کمک می کند تا ارتباطات موجود در سیستم پرداخت فعلی را کشف کرده و انطباق با آن را نظارت کنند.

همچنین بانک تسویه حساب ها قصد دارد برای آزمایش کارآیی بین مرزی ارزهای مجازی با بانک های مرکزی بیشتری در سراسر جهان همکاری کند. سازمان پول هنگ کنگ و بانک تایلند در بالای لیست قرار دارند.

بانک ملی سوئیس و بانک تسویه حساب های بین المللی در سال ۲۰۱۹ همکاری کردند تا اطلاعات بیشتری در مورد رمزهای مبتنی بر بلاک چین کسب کنند. در حال حاضر، بانک ملی سوییس می گوید: این شکل جدید از پول دیجیتال بانک مرکزی با هدف تسهیل تسویه حساب دارایی های توکن(رمز) دار بین موسسات مالی است.

به منظور داشتن بانکداری موثر، بانک تسویه حساب های بین المللی و هفت بانک مرکزی گزارشی جامعی را منتشر کردند تا نظرات خود را در مورد چگونگی طراحی ارز دیجیتال بیان کنند. آنها بیان می کنند که ارز دیجیتال بانک مرکزی برای همزیستی و تکمیل اشکال پول با قابلیت همکاری عمل می کند. طبق گفته مقامات، با راه اندازی ارز دیجیتال، بانک مرکزی نباید در مورد ثبات مالی سازش کند.