تامین مالی پست‌ بانک در بهره‌برداری از شرکت دانش‌بنیان مدوک

شرکت دانش‌بنیان مدوک زیست دارو در حوزه زیست فناوری با حمایت مالی پست‌بانک مدیریت شعب شرق استان تهران، طی مراسمی به صورت مجازی با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، شرکت دانش بنیان مدوک زیست دارو بعنوان اولین و تنها تولیدکننده محصولات مشتق از پلاسمای خون انسانی در خاورمیانه است که در حوزه تولید واکسن فعالیت دارد.

بنا بر این گزارش،‌ پست بانک منطقه شرق استان تهران ۳۰۰ میلیارد ریال برای این شرکت تأمین مالی انجام داده تا این شرکت بتواند با تولید ۱۰۰ درصدی خود بخشی از نیاز کشور را رفع نموده و از ارزبری این اقلام دارویی جلوگیری کند.

این گزارش می افزاید: حجم عملیات اجرایی این مجموعه ١٢٠ هزار یورو و ارزبری آن ٥/٤ میلیون دلار بوده است و بطور مستقیم برای ۱۷۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و تولید آن به صورت ۱۰۰ درصدی انجام می شود که افتتاح آن به صورت مستقیم از طریق شبکه خبر پخش شد.       

همچنین در این مراسم عزیزاله شهبازی استاندار البرز، دکتر فرزام‌فر مدیرعامل شرکت مدوک زیست دارو، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری، ناصر فلاح مدیرشعب پست بانک شرق استان تهران و دیگر مسئولان پست بانک ایران حضور داشتند که طی آن فرزام‌فر از مجموعه مدیران اعتباری پست بانک ایران، مدیرشعب منطقه مذکور، محمد عزیزی مسئول اعتبارات منطقه و حامد حسن‌پور رییس شعبه فلاحی که نقش بسزایی در تأمین مالی و همکاری‌های بی‌شائبه در اجرای طرح داشته‌اند قدردانی کرد.

گفتنی است، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم افتتاح خط تولید این شرکت و سایر پروژه‌های داروئی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تولید و ارزش داروئی این مجموعه‌ها از تمامی دست‌اندرکاران و بانک های عامل ازجمله پست بانک ایران تقدیر کرد.

 

منبع : ایبنا