افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون، یک اولویت مهم در دولت

معاون اول رئیس‌جمهور از افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون به‌عنوان تصمیم مهم دولت یاد کرد.

به گزارش راهبرد بانک، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در آیین افتتاح همزمان ۳۸۳ طرح تعاونی و همچنین پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر در مجتمع فرهنگی تلاش اظهار داشت: بخش تعاون از ویژگی‌های ممتازی برای تحقق اهداف اقتصادی کشور به‌ویژه ایجاد اشتغال، برقراری عدالت اجتماعی، تجمیع سرمایه‌های خرد برای انجام فعالیت‌های اقتصادی بزرگ و پایدارسازی درآمد مردم برخوردار است.

جهانگیری مطرح‌شدن سند تعاون و تحقق اهداف و راهبردهای این سند را اقدام ستودنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت: ضرورت‌های مهمی برای کمک به تحقق سهم واقعی بخش تعاون وجود دارد که به این الزامات پایبند هستیم و افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون به میزان ۲۸ هزار میلیارد ریال از مهم‌ترین تصمیمات دولت در این زمینه بوده است که در تقویت توان تسهیلات دهی این بانک و حمایت از تعاونگران بسیار حیاتی به نظر می‌رسد.

وی افتتاح ۳۸۳ طرح تعاونی به ارزش ۳۰۰۵۰ میلیارد ریال را از دستاوردهای تعاونگران طی سال جاری عنوان نمود و گفت: اقدامات ارزشمند و ماندگاری در بخش تعاون در حال وقوع است و احیای ابرازهای تشویقی پیش‌بینی‌شده قانونی در شکوفایی بخش تعاون حائز اهمیت می‌باشد.

جهانگیری مجموع تدابیر و اقدامات صورت گرفته در بخش تعاون را ستودنی عنوان نمود و فراهم‌سازی بسترهای الکترونیک برای ساماندهی بخش تعاون را الگویی برای سایر بنگاه‌های اقتصادی در راستای برگزاری مجامع عمومی سالیانه بر بستر الکترونیک و به‌صورت غیرحضوری یاد کرد.

وی برگزاری مجامع سالیانه عمومی تعاونگران در بستر سامانه جامع و هوشمند تعاون را اقدامی مهم در جهت شفافیت و افزایش مشارکت اعضا عنوان نمود و گفت: بخش تعاون با این تدبیر بجا، در غیرحضوری نمودن مجامع عمومی در ایام بحرانی شیوع کرونا پیشگام بوده است.

شایان‌ذکر است در آیین افتتاح ۳۸۳ طرح به‌صورت همزمان، استانداران سراسر کشور نیز به‌صورت ویدئوکنفرانسی با این مراسم در ارتباط بودند و استانداران اصفهان، خوزستان، قم، قزوین و گیلان نیز در خصوص فعالیت‌های تعاونی‌ها در سطح استان توضیحاتی ارائه دادند و طرح‌های مهم استانی را افتتاح نمودند.

گفتنی است در این مراسم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعدادی از معاونین وزارتخانه، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون، سید باقر فتاحی و عباس نجفی اعضای هیات مدیره بانک، مسئولین ارشد و فعالین بخش تعاون و مدیران عامل شرکت‌های تعاونی برتر نیز حضور داشتند.