قیمت خانه در زنجان / برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در زنجان چقدر باید هزینه کرد؟

بررسی‌های میدانی از بازار مسکن شهر زنجان، بیانگر آن است که با بودجه حدود 1.5 میلیارد تومان می‌توان در این شهر آپارتمانی کوچک‌متراژ خریداری کرد. همچنین داشتن بودجه‌ای با کف حدودی 2.5 میلیارد تومان، این امکان را فراهم می‌کند تا متقاضیان، واحدی با متراژ بالاتر از 90 متر خریداری کنند.

به گزارش راهبرد بانک،زنجان مرکز استان کوچکی در غرب ایران با همین نام است. گزارش مرکز آمار ایران از تورم فصلی مسکن استان‌ها در بهار ۱۴۰۲ که آخرین گزارش رسمی از چنین آماری است نشان می‌دهد، استان زنجان بین دیگر استان‌ها رتبه چهاردهم را داشته و تورمی حدود ۲۰ درصد را تجربه کرده است.

 

اما اکنون برای خرید آپارتمان در مرکز این استان یعنی شهر زنجان چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت آپارتمان در شهر زنجان

بررسی آگهی‌های فروش خانه در شهر زنجان می‌دهد، هنوز می‌توان با بودجه زیر دو میلیارد تومان در این شهر خانه خرید. برای مثال، اکنون واحدی ۵۴ متری در محدوده میثاق که ساخت آن به سال ۱۳۸۸ بازمی‌گردد، یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

داشتن بودجه بین دو تا سه میلیارد تومان، انتخاب‌های بیشتری را در سبد خرید متقاضیان قرار می‌دهد. همچنین این بودجه، زمینه خرید تعدادی آپارتمان با متراژ بالاتر از ۸۰ متر را نیز فراهم می‌کند. اکنون آپارتمانی ۷۸ متری در محدوده میرداماد و ساخت سال ۱۳۹۱، دو میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان تعیین قیمت شده است. همچنین آپارتمانی ۱۰۰ متری و ۶ ساله در محدوده سهروردی، دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

بودجه بین سه تا چهار میلیارد تومان، آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ بیشتری را سر راه خریداران در دیگر مناطق این شهر قرار می‌دهد. در این راستا مالک آپارتمانی ۹۳ متری در خیابان سعدی، واحد هفت‌ساله خود را سه میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

همچنین برای آپارتمانی ۱۱۵ متری و ساخت سال ۱۴۰۰ در خیابان کشاورز، قیمتی معادل سه میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان تعیین شده است. برای خرید آپارتمان نوساز در زنجان نیز باید بودجه‌ای حدود سه میلیارد تومان را به‌ عنوان کف قیمتی در نظر گرفت.