با ۱۰۰ میلیون تومان چه موتورسیکلت‌هایی می‌توان خرید؟

موتورسیکلت یکی از وسایل نقلیه‌ای است که امروزه با بودجه زیر 100 میلیون تومان، برای خریدش انتخاب‌های محدودی خواهید داشت. با توجه به قیمت موتورسیکلت، امروز۲۲خرداد 1403، چه موتورسیکلت‌هایی با 100 میلیون تومان می‌توان خرید؟

به گزارش راهبرد بانک، امروزه موتورسیکلت‌ها به یک وسیله نقلیه جدایی‌ناپذیر از زندگی شهروندان، خصوصاً برای کسانی که در کلانشهرها زندگی می‌کنند، تبدیل شده است. موتورسیکلت با توجه به جثه کوچکی که دارد می‌تواند در ترافیک‌های سنگین شهرهایی همچون تهران بسیار کارساز باشد، اما با توجه به رشد نرخ دلار در سال‌های اخیر، وسایل نقلیه کوچک شهری نیز افزایش قیمت‌های عجیب‌و غریبی پیدا کردند.

بر همین اساس بودجه زیر ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید موتورسیکلت صفرکیلومتر، بودجه‌ای اقتصادی محسوب می‌شود و در ادامه می‌توانید انتخاب‌های محدود موجود در بازار ایران را مشاهده کنید.

موتورسیکلت‌های طرح CG125 بیشترین گزینه انتخابی زیر ۱۰۰ میلیون تومان

همان‌طور که اشاره شد، به دلیل اقتصادی بودن موتورسیکلت‌های طرح هوندا در محدوده بودجه انتخابی، این محصولات می‌توانند مناسب‌ترین گزینه شما برای خرید باشند.

پرواز ۱۲۵ استارتی با مدل ۱۴۰۳ یکی از طرح‌های هوندا CG125 و از نوع هواخنک بوده که دارای استارت برقی و هندلی است. این موتور از تکنولوژی به‌نسبت قدیمی بهره می‌برد و ترمزهای هر دو چرخ جلو و عقب آن از نوع کاسه‌ای است.

موتورسیکلت KM150 تولید کبیر موتور نیز مشخصات مشابه پرواز را دارد، اما در برخی از بخش‌ها همچون ترمز چرخ جلوی دیسکی عملکرد بهتری دارد. هر دو موتورسیکلت در محدوده قیمتی ۷۵ میلیون تومان قرار دارند و با توجه به مشخصات‌شان، احتمالاً گزینه دوم انتخاب بهتری باشد.

طرح کلیک، یکی از محبوب‌ترین موتورسیکلت‌های اقتصادی

هوندا کلیک ۱۵۰ یکی از زیباترین موتورسیکلت‌های شهری محسوب می‌شود که قیمت نسخه اصلی آن هم‌اکنون در بازار بیش از ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. اما یکی از نسخه‌های کپی آن، گلکسی CL150 است که توسط شرکت نیروموتور، بزرگ‌ترین تولیدکننده و مونتاژکار موتورسیکلت در ایران، به تولید می‌رسد.

گلکسی CL150 از یک پیشرانه ۱۵۰ سی‌سی چهارزمانه استفاده می‌کند که چرخ جلوی آن از نوع دیسکی بوده و مصرف سوخت آن در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها یک لیتر عنوان شده است. مصرف سوخت پایین، سواری راحت و قیمت مناسب از نکات مثبت آن محسوب می‌شود، اما گرانی لوازم یدکی و توان پایین این نوع از موتورسیکلت‌ها پاشنه آشیل آن است. گلکسی CL150 در بازار فعلی با حدود قیمتی ۹۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

بنلی TNT150؛ اقتصادی اما پرقدرت

بنلی TNT150 یکی از معدود موتورسیکلت‌هایی است که اگر بخواهید اندکی از بودجه ۱۰۰ میلیون تومان بالا بروید، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این موتور توسط نیکران موتور مونتاژ می‌شود و از قدرت و شتاب خوبی برخوردار است، اما حداکثر سرعت آن حدود ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت عنوان شده است. چرخ جلوی این موتور از نوع دیسکی است، اما مصرف سوخت آن به دلیل موتور ۱۸۰ سی‌سی، کمی بالاتر از دیگر موتورسیکلت‌هاست.

TNT150 در حال حاضر با فیس‌لیفت جدید در بازار عرضه می‌شود که محدوده قیمتی آن بالای ۱۵۰ میلیون تومان است، اما مدل‌های صفرکیلومتر فیس قدیمی آن با سال ساخت ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ را می‌توان به قیمت حدودی ۱۰۵ میلیون تومان خریداری کرد.