وصول مطالبات باید در اولویت مسائل مدیریتی صنعت بیمه قرار بگیرد

رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد که وصول مطالبات صنعت بیمه باید در اولویت مسائل مدیریتی قرار بگیرد و در فرآیند پیگیری آن تسریع شود.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در نشست ویژه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: افزایش سطح ارزش افزوده سرمایه‌های صنعت بیمه به تلاش برای جذب پرتفوی بیشتر و همچنین وصول مطالبات معوقه آن بستگی دارد.

وی با تشریح آخرین آمار عملکرد صنعت بیمه در سال جاری میزان پرتفوی این صنعت را در ۹ ماهه اخیر، چهل و پنج هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: خوشبختانه صنعت بیمه به افق‌های پیش بینی شده خود دست یافته، اما با توجه به ظرفیت‌های این صنعت امیدوارم این رقم تا سال ۱۴۰۰ به یکصد و پنجاه هزار میلیارد تومان نزدیک شود.

رییس شورای عالی بیمه با برشمردن ظرفیت‌های متنوع صنعت بیمه در شکوفایی اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: صنعت بیمه باید در معادلات کلان اقتصادی با قدرت بیشتری وارد شود و نقش آفرینی کند.

وی با ابراز خرسندی از همدلی و همگرایی اعضای سندیکای بیمه گران ایران برای رسیدن به اهداف مشترک به نقش نظارتی بیمه مرکزی اشاره کرد و گفت: حذف تعرفه‌ها گام مهمی در مسیر خصوصی است، هر چند با نظارت دقیق بر نرخ و شرایط شرکت‌های بیمه اجازه نمی دهیم این صنعت دچار مشکل شود.

سلیمانی با تاکید بر لزوم نهادینه سازی نظام خودکنترلی در شرکت‌های بیمه، اظهار داشت: استقرار داشبورد مدیریتی در صنعت بیمه، نهاد ناظر و شرکت‌های بیمه ای از مفیدترین ابزار نظارتی به شمار می‌رود که رصد آخرین وضعیت این صنعت را آسان کرده است.

وی ادامه داد: موضوع صدور آنلاین بیمه‌نامه ها نیز یک مساله حیاتی است که شرکت‌های بیمه باید با جدیت در این مسیر حرکت کنند. رییس کل بیمه مرکزی در پایان، حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران را نشانه توجه وی و وزارتخانه متبوع به امر بیمه‌گری دانست و ابراز امیدواری کرد تا نقش این صنعت در اقتصاد کلان کشور افزایش یابد.

 

منبع : ایبنا