توسعه کیوسک‌های هوشمند دارای خدمات بانکی و پرداخت تا پایان سال

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از توسعه ناوگان کیوسک‌های هوشمند شهرداری با قابلیت ارائه خدمات بانکی و پرداخت تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش راهبرد بانک، محمد فرجود درباره وضعیت کیوسک‌های هوشمند شهرداری گفت: شهرداری تهران در راستای برنامه تهران هوشمند دستگاه‌های کیوسک هوشمند معتبر و مجهزی را خریداری و آن را به قابلیت‌های متعددی مجهز کرد تا در معابر عمومی دارای رفت و آمد گسترده نصب کند و از این طریق ارتباط مردم با شهرداری تسهیل و شهروندان به خدمات مناسبی را دریافت کنند؛ این کیوسک‌های هوشمند ILink به صورت آزمایشی در طول یکسال گذشته در منطقه شهرک غرب نصب شدند و بازخورد خوبی از آنها گرفته شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چرا برخی از این کیوسک‌ها به صورت کامل خراب و از کار افتاده شده است؟ اظهار داشت: موانعی در زمینه کیوسک‌های هوشمند شهرداری تا به امروز وجود داشته که باعث شد تا فرآیند توسعه و رسیدگی به آنها با مشکل روبرو شود که بزودی رفع خواهد شد و اقدامات لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: مشکل اصلی کیوسک‌ها عدم هماهنگی لازم و مناسب با برخی بخش‌ها از جمله سازمان زیبا سازی شهرداری تهران بوده که تاخیر در آن رسیدگی به دستگاه‌ها را با مشکل روبرو کرد و همین مسئله نیز سبب شد تا تعدادی از این دستگاه‌ها خراب شوند و لازم باشد برنامه ریزی برای تعمیرات و جایگزینی لازم برای کارکرد دوباره آنها انجام شود که خوشبختانه هم اکنون با رفع مشکلات در خصوص کیوسک‌های هوشمند، تا پایان سال سری جدید کیوسک‌ها وارد کشور خواهند شد و نصب می‌شوند؛ همچنین دستگاه‌های قبلی نیز تعمیر و به چرخه استفاده باز خواهد گشت.

فرجود تاکید کرد: متاسفانه تعداد قابل توجهی از کیوسک‌های هوشمند شهرداری توسط برخی شهروندان تخریب شده که نیاز است تا تعمیرات لازم صورت گیرد؛ بر اساس قراردادی که با مجموعه طرف قرار داد وجود دارد، دستگاه‌های قبلی بهبود پیدا خواهند کرد و سالم می‌شوند که در یک الی دو ماه آینده در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران خاطر نشان کرد: با توسعه ناوگان کیوسک‌های هوشمند، نقاط متعدد شهر به این دستگاه‌ها مجهز خواهند شد و خدمات این دستگاه‌ها همچنان مانند قبل خواهد بود؛ خدمات بانکی و پرداخت برای این دستگاه‌ها فعال خواهد بود و کارکردی مانند دستگاه‌های خودپرداز خواهند داشت و کارت‌های شهری نیز با این دستگاه‌ها شارژ می‌شوند.

 

منبع : ایبنا