قیمت طلا و سکه دوازدهم اسفند ۱۴۰۲ / درخشش سکه ادامه دارد؟

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با بازدهی مثبت بسته شد. این هفته تمام قطعات سکه به کانال بالاتر صعود کردند. این افزایش قیمت با رشد بیش از هزار تومانی قیمت دلار اتفاق افتاد.

به گزارش راهبرد بانک، قیمت طلا و سکه در هفته گذشته هم حرکت افزایشی داشت. بازار طلا به تبعیت از افزایش قیمت دلار، نوسانات رو به بالا داشت و طلای جهانی بازیگر فعالی در تعیین قیمت بازار طلای داخلی نبود.

قیمت طلا

بروزرسانی:شنبه ۱۲ اسفند 

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۹,۰۰۱,۰۰۰
طلای ۲۴ عیار ۳۸,۶۶۸,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۸,۶۱۵,۰۰۰
طلای دست دوم ۲۸,۶۱۴,۶۸۰
آبشده کمتر از کیلو ۱۲۵,۷۲۰,۰۰۰
مثقال طلا ۱۲۵,۵۹۰,۰۰۰
انس طلا ۲,۰۴۷.۹۰

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی ۳۴۱,۴۰۰,۰۰۰
سکه بهار آزادی تک فروشی ۳۱۸,۸۰۰,۰۰۰
نیم سکه تک فروشی ۱۹۰,۶۰۰,۰۰۰
ربع سکه تک فروشی ۱۲۰,۴۰۰,۰۰۰
سکه گرمی تک فروشی ۶۱,۷۰۰,۰۰۰
تمام سکه (قبل ۸۶) ۳۱۷,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۴۸,۰۰۰,۰۰۰
ربع سکه (قبل ۸۶) ۷۸,۰۰۰,۰۰۰

حباب سکه

حباب سکه امامی ۶۰,۰۴۰,۰۰۰
حباب سکه بهار آزادی ۳۸,۰۴۰,۰۰۰
حباب نیم سکه ۵۰,۱۰۰,۰۰۰
حباب ربع سکه ۵۰,۰۲۰,۰۰۰
حباب سکه گرمی ۲۷,۰۶۰,۰۰۰

در هفته اخیر، قیمت طلا و سکه همگرایی بالایی با قیمت دلار نشان داد و مانند هفته‌های گذشته انس جهانی طلا به دلیل روند نسبتا خنثی اثر چندانی در این بازار نگذاشت. معامله‌گران روند کلی بازارهای مالی را با توجه به تورم و افزایش تقاضا در هفته‌های پایانی سال، صعودی می‌دانند. کارشناسان اقتصادی پیش بینی قیمت طلا و سکه را وابسته به نوسانات قیمت دلار در بازار می‌دانند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش محدود یک دلاری با قیمت ۲۰۴۴ دلار در حال معامله است.

سکه امامی در کانال ۳۴ میلیونی معامله شد

سکه امامی روز پنجشنبه ۱۰ اسفند با افزایش ۲۱۰ هزار تومانی با قیمت ۳۴ میلیون تومانی معامله شد. سکه‌ بهار افزایش ۴۰ هزار تومانی داشت و روی قیمت ۳۱ میلیون و ۸۱۵ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع سکه هر یک با افزایش ۵۰ هزار تومانی یک کانال صعود کردند و به ترتیب با قیمت ۱۹ میلیون تومان و ۱۲ میلیون تومان معامله شدند. سکه گرمی بدون تغییر قیمت نسبت به روز چهارشنبه و با رقم ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی معامله شد.

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته افزایش مختصری داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار افزایش هفت هزار تومانی داشت و با رقم ۱۲ میلیون ۵۵۹ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش دو هزار و ۵۰۰ تومانی روی رقم دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاده است. طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۸۶۱ هزار تومانی در حال معامله است.

حباب سکه روز پنجشنبه با روند قیمت در توازن قرار نداشت. حباب سکه‌‌ امامی هشت هزار تومان، سکه بهار ۲۰۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۵۵ هزار تومان، ربع سکه سه هزار تومان و سکه گرمی ۲۶ هزار تومان کاهش داشت.