قیمت طلا و سکه نهم اسفند ۱۴۰۲ / قطعات سکه کانال جدید را فتح می‌کنند؟

قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته در روند افزایشی قرار گرفت. این روند صعودی از نیمه هفته گذشته به طور پیوسته در بازار طلا برقرار است. مطابق انتظار، قیمت دلار لیدر اصلی این بازار است.

به گزارش راهبرد بانک،قیمت طلا و سکه روز سه شنبه در روند افزایش قیمت قرار گرفت و با رشد دلار همراهی کرد. همگرایی بازار فلز زرد با دلار، قیمت تمام قطعات سکه را در آستانه کانال بالاتر قرار داده است. سکه با کانال ۳۴ میلیونی کمتر از ۵۰ هزار تومان فاصله دارد و هر گرم طلا در آستانه کانال سه میلیون تومانی است.

قیمت طلا

بروزرسانی:چهارشنبه ۹ اسفند

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۹,۱۱۹,۰۰۰
طلای ۲۴ عیار ۳۸,۸۲۵,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۸,۷۳۱,۰۰۰
طلای دست دوم ۲۸,۷۳۰,۸۵۰
آبشده کمتر از کیلو ۱۲۶,۲۳۰,۰۰۰
مثقال طلا ۱۲۶,۱۷۰,۰۰۰
انس طلا ۲,۰۳۵.۵۴

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی ۳۴۱,۵۳۰,۰۰۰
سکه بهار آزادی تک فروشی ۳۲۱,۲۰۰,۰۰۰
نیم سکه تک فروشی ۱۹۰,۶۰۰,۰۰۰
ربع سکه تک فروشی ۱۲۰,۴۰۰,۰۰۰
سکه گرمی تک فروشی ۶۱,۷۰۰,۰۰۰
تمام سکه (قبل ۸۶) ۳۱۹,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۴۹,۰۰۰,۰۰۰
ربع سکه (قبل ۸۶) ۷۹,۰۰۰,۰۰۰

حباب سکه

حباب سکه امامی ۵۹,۶۰۰,۰۰۰
حباب سکه بهار آزادی ۳۹,۸۷۰,۰۰۰
حباب نیم سکه ۴۹,۸۱۰,۰۰۰
حباب ربع سکه ۴۹,۸۸۰,۰۰۰
حباب سکه گرمی ۲۶,۹۹۰,۰۰۰

معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند در روزهای پایانی سال، قیمت انس جهانی طلا فاکتور اثرگذاری در بازار طلای داخلی نیست. انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۰۳۶ دلاری در حال معامله است.

با وجود روند صعودی قیمت طلا و سکه اما معامله‌گران روند افزایشی در این بازار را نهایتا تا ۱۰ درصد دیگر می‌دانند و معتقدند آنچه مهمترین اثر را بر بازارهای مالی می‌گذارد تورم است و این فاکتور تغییری نکرده است.

معامله‌گران بازار  فلز زرد کف ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را برای سکه محدوده حمایتی می‌دانند. آنها معتقدند اگر سکه از این محدوده خارج نشود شانس افزایش قیمت و ورود معامله‌گران جدید به بازار زیاد است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند در دوره‌ پرنوسان ارزی قرار داریم و دولت برای کنترل قیمت‌ها اقدامات متعددی انجام می‌دهد که تبعات تورمی بر بازارها را در آینده شدیدتر می‌کند. علاوه بر سیاست دولت برای مهار قیمت در بازارهای مالی، مردم به دنبال راهی امن برای افزایش دارایی‌هایشان هستند و هر بازاری که پالس امن‌تری باشد به آن ورود می‌کنند.

سکه امامی در آستانه کانال ۳۴ میلیونی قرار گرفت

سکه امامی روز سه شنبه هشتم اسفند با افزایش ۴۰۲ هزار تومانی با قیمت ۳۳ میلیون و ۹۵۶ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار با رشد ۱۸۰ هزار تومانی روی قیمت ۳۱ میلیون و ۸۰۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع سکه هر یک با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی ۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روند متوازنی نداشت

قیمت طلا در شروع معاملات روز سه‌شنبه با روند افزایشی بازگشایی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار افزایش ۱۳۵ هزار تومانی داشت و با رقم ۱۲ میلیون ۵۹۱ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش نزدیک به ۳۰ هزار تومانی داشت و روی رقم دو میلیون و ۹۰۶ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۸۶۸ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز سه‌شنبه روند متوازنی نداشت. حباب سکه‌‌ امامی ۶۱ هزار تومان، ربع سکه ۶۵ هزار تومان و سکه گرمی ۱۰ هزار تومان افزایش داشت. حباب سکه بهار ۱۱۷ هزار تومان و نیم‌سکه ۶۴ هزار تومان کاهش داشت.