لیست قیمت انواع کولر گازی بهمن ۱۴۰۲

در این مطلب به بررسی قیمت انواع کولر گازی می پردازیم.

به گزارش راهبرد بانک، EERمخفف Energy Efficiency Ratio است به معنای نسبت بهره وری انرژی در وسایل برقی است. مقدار بازدهی و کارکرد به نسبت مقدار برق مصرفی را در ۷ طیف رنگ با حروف لاتین A تا G نشان می دهد. حرف لاتین یا همان گرید A که با رنگ سبز تیره مشخص شده است نشان دهنده بالاترین بازدهی و عملکرد کولر گازی است. گرید G نیز با رنگ قرمز و در رده کمترین بازدهی و عملکرد است که برق بیشتری را هم مصرف می کند. اگر به برچسب انرژی کولر گازی دقت کنید گرید A ضریب دستگاه یا همان EER آن بیش از ۳.۲ هست و گرید G ضریب و EER کمتر از ۲ را دارد.

البته در حال حاضر گرید انرژی سیستم های تهویه بر اساس کمپرسور و اینورتر از ++A شروع می شوند که تهویه و خنک کنندگی بیشتر ، کارکرد و بازدهی بالا و مصرف برق کمتری دارند. در این بخش می توانید مقاله علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی را مطالعه بفرمایید.

مزایای برچسب انرژی کولر گازی که EER بالاتری دارد

برچسب انرژی کولر گازی در حقیقت به مانند شناسنامه دستگاه کار می کند و تمام اطلاعات مربوط به آن را به خوبی مشخص می کند. پس سیستم اسپلیتی انتخاب کنید که بیشترین مقدار EER را دارا هست و مزایای آن نیز به ترتیب زیر آمده است:

عملکرد و کارکرد بهتر و بالاتر

گرید دستگاهی که بر روی A ، +A و ++A است دارای قابلیت های پیشرفته ای مانند کمپرسور با سرعت متغیر بالا است که اگر با ۲۵ درصد ظرفیت خود کار کند می تواند دمای محیط را به بهترین نحو خنک و حفظ نماید.

افزایش عمر مفید اسپلیت

هرچه قدر مصرف انرژی در حین کارکرد و خاموش و روشن شدن کاهش یابد کارآیی اسپلیت افزایش خواهد یافت. لذا استهلاک وسیله کم می شود و از این رو بر عمر مفید آن افزوده می شود.

کاهش مصرف و هزینه برق

سیستم سرمایشی که دارای رتبه بالای A را داشته باشد قادر است ۲۵ تا ۵۰ درصد هزینه قبض برق را کاهش دهد.

سازگار و منطبق با محیط زیست

سیستم های خنک کننده مانند اسپلیت ملزم به عدم استفاده از گاز مبردی هستند که با محیط زیست منطبق و سازگار نیست و برای لایه اوزون نیز خطر آفرین باشند.

قدرت انتخاب بهتر توسط خریدار

برچسب انرژی اسپلیت این امکان را به مشتری خواهد داد تا سنجشی بین کارآمدی چند دستگاه اسپلیت انجام دهد و بتواند انتخاب درستی برحسب نیاز خود داشته باشد تا سال ها بدون هیچ ایرادی از آن استفاده کند.

دیگر نکات درج شده روی برچسب انرژی کولر گازی

مدل اسپلیت

میزان عملکرد اسپلیت بر اساس کیلو وات

میزان هوای خنک تولید شده در بالاترین درجه قدرت

مقدار هوای خنک تولید شده در حین کار

عملکرد اسپلیت در زمان سرمایش و گرمایش

میزان صدای دستگاه در حین کار

قیمت کولرگازی اینورتر ال جی با ظرفیت ۲۴ هزار مدل S۴NW۲۴K۲RPE.EC۶GLVT مبلغ ۴۶,۴۰۰,۰۰۰ تومان است این در حالیست که قیمت کولرگازی اینورتر ایران رادیاتور با ظرفیت ۲۴ هزار مدل IAC-۲۴CH/XA-I/A/ID مبلغ ۳۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان است.

راهبرد بانک دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد و قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است.

قیمت انواع کولرگازی

برند مدل ظرفیت سرمایش قیمت / تومان
ایران رادیاتور IAC-۲۴CH/XA-I/A/ID ۲۴۰۰۰ ۳۱,۲۰۰,۰۰۰
ایران رادیاتور IAC-۱۲CH/XA-I/A/ID ۱۲۰۰۰ ۱۹,۶۰۰,۰۰۰
زانتی ZTSD-۳۰HD۳RAEA ۳۰۰۰۰ ۵۵,۲۰۰,۰۰۰
بویمن BRH-۱۲TP ۱۲۰۰۰ ۱۶,۵۰۰,۰۰۰
جنرال گلد GG-MS۱۲۰۰۰ PLATINUM ۱۲۰۰۰ ۱۳,۹۰۰,۰۰۰
ال جی  S۴NW۲۴K۲۳AE.EC۶GLVT ۲۴۰۰۰ ۴۶,۴۰۰,۰۰۰