خبر فوری برای پرستاران / افزایش حقوق در راه است؟

نایب‌رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از طرح پیشنهادات بودجه‌ای برای افزایش حقوق پرستاران در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش راهبرد بانک، «محمدرضا رضایی کوچی» نایب‌رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با اشاره به پیگیری مطالبات پرستاران در این لایحه اظهار کرد: پرستاران از جمله اقشار موثر در حوزه سلامت محسوب شده و فعالیت آن‌ها از جمله فعالیت‌های سخت و خطیر است.

نماینده مردم جهرم در مجلس افزود: برخی پرستاران ماه‌هاست که اضافه‌کاری دریافت نکرده‌اند؛ این قشر مورد حقوقی فوق‌العاده خاص دارند که به حقوق پرستاران کمک می‌کند؛ این در حالی است که این مبالغ از سوی وزارت بهداشت و درمان، پرداخت نشده است.

نایب‌رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ افزود: متاسفانه پرستاران در کشور شرایطی خوبی ندارند و از این رو بنا داریم در بودجه سال ۱۴۰۳ پیرو کمک و حمایت به وزارت بهداشت، شرایطی را ایجاد کنیم که این وزارتخانه حقوق پرستاران را پرداخت کند.

رضایی کوچی با بیان اینکه پرستاران نقش موثری در حوزه درمان دارند افزود: از این رو ضرورت دارد تا هم وزارت بهداشت این موضوع را مورد پیگیری قرار داده و هم ما در کمیسیون تلفیق در قالب پیشنهاداتی، این موضوعات را مطرح و دنبال کنیم.