لیست قیمت برنج هندی درجه یک آبان ۱۴۰۲

قیمت برنج هندی را در ادامه بخوانید.

به گزارش راهبرد بانک، قیمت برنج هندی مژده در کیسه ۱۰کیلوگرمی به ۵۷۰ هزارتومان رسیده است. همچنین قیمت برنج هندی درجه یک طایفه در همین وزن نیز ۵۷۰ هزارتومان است.
قیمت برنج هندی از برند زرین برکت در کیسه ۵ کیلوگرمی نیز ۳۵۰ هزارتومان اعلام شده است. برای خرید برنج هندی بهروز در کیسه ۱۰کیلوگرمی نیز باید ۵۵۴ هزارتومان هزینه کنید.

قیمت انواع برنج هندی در بازار

نوع محصول وزن قیمت(تومان)
برنج هندی ۱۱۲۱ لوکس ۱۰ کیلوگرم ۵۶۶,۰۸۰
برنج هندی ۱۱۲۱ البرز ۱۰ کیلوگرم ۵۴۲,۸۸۰
برنج هندی دانه بلند زرین برکت ۵کیلوگرم ۳۵۰,۰۰۰
برنج هندی خوشبخت ۱۰ کیلوگرم ۵۸۹,۲۸۰
برنج هندی دانه بلند هاتی کارا ۵کیلوگرم ۳۳۹,۰۰۰
برنج هندی باسماتی ۱۱۲۱ دانه بلند طایفه ۱۰ کیلوگرم ۵۷۰٫۰۰۰
برنج هندی مژده ۱۱۲۱ ۱۰ کیلوگرم ۵۷۰٫۰۰۰
برنج هندی داریوش ۱۰ کیلوگرم ۵۹۵٫۰۰۰
برنج هندی بهروز ۱۰ کیلوگرم ۵۵۴,۴۸۰

* راهبرد بانک، دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد و قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است.

عوارض برنج هندی

در مقایسه با انواع دیگر برنج، برنج هندی سطح پایینی از آرسنیک دارد. آرسنیک یک فلز سنگین است که برای سلامتی بسیار مضر است و می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیبایت و بعضی از سرطان‌ها را بالا ببرد. آرسنیک به‌طورمعمول در برنج بیشتر از غلات دیگر انباشته می‌شود و می‌تواند مشکل جدی برای افرادی که به‌طور مداوم و روزانه برنج مصرف می‌کنند به وجود بیاورد. بااین‌حال پژوهش‌های زیادی نشان داده‌اند که برنج باسماتی که در هند و پاکستان تولید می‌شود، نسبت به انواع دیگر برنج‌ها پایین‌ترین میزان آرسنیک را در خودش دارد. درنهایت باید به این مسئله اشاره کرد که انواع برنج‌های قهوه‌ای معمولاً آرسنیک بیشتری نسبت به برنج‌های سفید دارند زیرا آرسنیک بیشتر در قسمت پوسته‌ی بیرونی برنج انباشته می‌شود.