پیش بینی قیمت بیت کوین / بازگشت بیت کوین به حمایت ۳۴ هزار دلاری

به گزارش راهبرد بانک،همزمان با افت اخیر قیمت بیت کوین، دلار آمریکا نیز شاهد کاهش ارزش بوده است. این نزول دلار به دلیل افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های با ریسک بیشتر پس از جلسه FOMC است. رکود قیمت بیت کوین پس از افزایش ماهانه ۳۰ درصدی، قیمت بیت کوین (BTC) اصلاح جزئی را در بازار […]

به گزارش راهبرد بانک،همزمان با افت اخیر قیمت بیت کوین، دلار آمریکا نیز شاهد کاهش ارزش بوده است. این نزول دلار به دلیل افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های با ریسک بیشتر پس از جلسه FOMC است.

رکود قیمت بیت کوین

پس از افزایش ماهانه ۳۰ درصدی، قیمت بیت کوین (BTC) اصلاح جزئی را در بازار تجربه کرد و پس از این که به نزدیک سطح ۳۶ هزار دلار افزایش یافت، دوباره به سطح ۳۴ هزار و ۲۵۰ دلار عقب نشینی کرد. برخی از ناظران، مانند مایکل سیلر، مدیر عامل  MicroStrategy، با وجود نوسانات روزانه، نسبت به بیت کوین همچنان خوش‌بین هستند.

سیلور تاکید کرد که رویداد هاوینگ بیت کوین در آینده فشار فروش بازار را کاهش می‌دهد، به ویژه از طرف استخراج کنندگان بیت کوین که باید هزینه‌های عملیاتی خود را پوشش دهند.

این کاهش فشار فروش، همراه با افزایش تقاضا از منابعی مانند ETF بیت کوین، ممکن است تقاضای مثبت ایجاد کند. برای جذب سرمایه‌گذاران نهادی، سایلر همچنین بر لزوم نظارت دقیق‌تر و انتقال تصمیم‌گیری به متولیان مناسب‌تر در فضای ارزهای دیجیتال تاکید کرد. در افق سرمایه‌گذاری طولانی مدت، وی معتقد است که اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

دلار تضعیف می‌شود، ریسک‌پذیری افزایش می‌یابد

دلار آمریکا روز پنجشنبه کاهش یافت زیرا سرمایه‌گذاران به این باور رسیده‌اند که فدرال رزرو پس از حفظ نرخ‌های ثابت در طی ماه‌های اخیر، افزایش نرخ بهره خود را متوقف کرده است.

تصمیم برای ثابت نگه داشتن نرخ‌ها باعث شد تا سرمایه‌گذاران، گمان کنند که نرخ بهره آمریکا احتمالا به اوج خود رسیده است. این احساسات تمایل افراد به دارایی‌های پر ریسک را تقویت کرده و در نتیجه سودهایی را برای دارایی‌های پربازده مانند ارزهای نوظهور و بازار سهام به همراه داشته است.

در حالی که انتظار می‌رود فدرال رزرو در روند افزایش نرخ بهره خود توقف کند، برخی تحلیل‌گران حدس می‌زنند که با توجه به استحکام و انعطاف اقتصاد ایالات متحده، افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است همچنان روی میز تصمیم‌گیران باشد. با این وجود، روایت غالب حاکی از آن است که چرخه انقباض فدرال رزرو به اوج خود نزدیک شده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین

در بازه زمانی نمودار ۴ ساعته بیت کوین، سطح محوری بیت کوین، حدود ۳۳ هزار و ۲۴۳ دلار شناسایی می‌شود. اگر خریداران کنترل بازار را دوباره به دست آورند، مقاومت فوری در ۳۶ هزار و ۶۲۱ دلار و به دنبال آن موانع بعدی در ۳۸۶۱۱ دلار و ۴۱۹۴۳ دلار قرار دارند. در مقابل، اگر قیمت بیت کوین وارد رالی نزولی شود، حمایت فوری آن در ۳۱,۲۵۴ دلار و در سطوح پایین‌تر، ۲۷,۸۷۵ دلار و ۲۵,۹۳۲ دلار قرار خواهد داشت.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در اطراف سطح ۴۶ قرار دارد، که نشان دهنده بازار خنثی بدون سیگنال‌های واضح خرید اشباع یا فروش اشباع است. در همین حال، میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) در ۳۴۱۶۹ دلار، اندکی کمتر از قیمت فعلی، نشان دهنده یک احساس صعودی است اگر BTC موقعیت خود را بالاتر از این سطح حفظ کند.

تجزیه و تحلیل نمودار نشان می‌دهد که حمایت از خط روند صعودی در حدود ۳۴۳۶۰ دلار قرار گرفته است. این سطح بسیار مهم است. حفظ قیمت بالاتر از آن می‌تواند نشان‌دهنده تداوم حرکت صعودی بیت کوین باشد، در حالی که شکست به زیر آن می‌تواند نشان‌دهنده یک برگشت نزولی در روند قیمت باشد.

در نتیجه، روند کلی بیت کوین بالاتر از مرز ۳۴ هزار دلار صعودی است. سناریوهای کوتاه‌مدت پیش‌بینی می‌کنند که سطح مقاومت ۳۶۶۲۱ دلار مجدداً آزمایش می‌شود، به شرط آنکه حمایت ۳۴۳۶۰ دلار حفظ شود.