آیا توستر همان آون توستر است؟ /قیمت انواع آون توستر و توستر آبان۱۴۰۲

در این مطلب به بررسی قیمت انواع آون توستر و توستر می پردازیم.

به گزارش راهبرد بانک،امروزه توستر و آون توستر از مجموع لوازم خانگی‌های پرکاربرد در اکثر منازل است چرا که به کمک این وسیله می‌توان چند کار مختلف مانند گرم کردن نان، پخت غذا، پخت کیک، گرم کردن پیتزا، آب کردن مواد منجمد، برشتن آجیل‌ها، ذوب و پخت پنیر پیتزا و … را انجام داد.

آیا توستر همان آون توستر است؟

در جواب به سوال آیا توستر همان آون توستر است؟ می‌توانیم بگویم که توستر همان آون توستر است با این تفاوت که توستر فقط توانایی انجام یکی از کارهایی که آون توستر انجام ‌می‌دهد را دارد.
برای مثال در مواردی که نیاز به پخت و پز غذا نیست و هدف شما از خرید این وسیله فقط برای گرم کردن نان است، بهترین انتخاب برای شما یک توستر معمولی است چرا که هزینه پایین‌تری نسبت به آون توستر دارد و هم اینکه محیط کمتری را اشغال می‌کند.
ولی آون توستر یکی از لوازم خانگی‌هایی است که توانایی پخت غذا، گرم کردن نان، گرم کردن مواد غذایی‌های منجمد، پخت پیتزا و … دارد و می‌توان با استفاده از آن‌ها غذاها، کیک و شیرینی‌های مختلفی درست کرد.

آون توستر وسیله‌ای است که توانایی انجام کارهای توستر را دارد.

دیفراست به معنی ذوب کردن یخ زدگی است که در این مقاله به معنی ذوب کردن یخ زدگی نان است.
این ویژگی را همه توسترها ندارند و بهتر است که قبل از خرید توستر به وجود این مزیت در توستر توجه کنید.
این مزیت توستر اغلب مناسب افرادی است که نان را فریز می‌کنند.

صفحه نمایش

اغلب توسترهای قدیمی این ویژگی را ندارند.
در صفحه نمایش مواردی چون: میزان درجه تنظیم شده، میزان تایم برای تست شدن و … نمایش داده خواهد شد.

 تنظیمات پخت نان حلقوی

در اکثر توسترها این ویژگی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توان نان حلقوی یعنی: نان همبرگر، دونات و … را تهیه کرد.

 جنس بدنه توستر

توسترها دارای دو جنس پلاستیکی و استیل هستند.
توستر پلاستیکی دارای امنیت بالاتری است و به کسانی که امنیت برای‌شان اهمیت بالایی دارد پیشنهاد می‌شود که نوع پلاستیکی آن را تهیه کنند.

 تعداد اسلایس‌ ها

توسترها دارای دو نوع: ۲ اسلایس و ۴ اسلایس، هستند که شما وابسته به نیاز خود، می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

 سینی توستر

سینی توستر یکی از بهترین قطعات این دستگاه است چراکه به کمک آن می‌توانید تکه‌های نان افتاده درون آن را به‌راحتی خارج کنید.

 گرم کردن مجدد

یکی از حالات توسترها این است که نان را بدون تست کردن، سوخاری کردن و … فقط گرم می‌کنند که این حالت را Reheat می‌گویند.
یکی از بهترین راه حل‌ها برای گرم کردن نان است.

ویژگی‌های توستر

به کمک توستر فقط می‌توان نان را گرم کرد و یا پخت.

  جایگزین مناسب برای فر گاز

بهتر است بدانید که فرگاز محیط زیادی را اشغال می‌کند که امروزه با کوچک شدن منازل آپارتمانی، افراد زیادی نمی‌توانند از آن‌ استفاده کنند، بهترین پیشنهاد به این افراد، خرید آون توستر است. این دستگاه با اینکه محیط کمتری را اشغال می‌کند، می‌تواند همه کارهای فرگاز را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. باید بدانید که تفاوت این دو دستگاه در نوع سوخت آن‌ها است که فرگاز، گاز سوز و آون توستر برقی است و هزینه مصرفی برق بیشتر از گاز است.

گرم کردن سریع

به دلیل راحت روشن شدن و کوچک بودن آون توستر هوای گرم درون آن سریع جمع شده و اغلب گرم کردن غذا به سرعت انجام می‌شود.

 دمای محیط را تغییر نمی‌دهد

زمانی که فر را روشن می‌کنید به دلیل بزرگ بودن آن اگر در محیط دستگاه تهویه هوا نداشته باشید، هوای محیط شما به صورت ناگهانی گرم خواهد شد ولی اگر تجربه کار با آون توستر را داشته باشید، با این مشکل مواجه نمی‌شوید.

به آسانی تمیز شدن

باید بگویم که آون توستر با کوچک بودن خود توانسته مزیت‌های زیادی را نسبت به فر از آن خود کند که یکی از آن‌ها این است که تمیز کردن آون توستر آسان است.

آون توستر کاربردی شبیه به ماکروفر دارد که از آن کم خطرتر است چرا که ماکروفر به کمک اشعه، پخت و پز را انجام می‌دهد ولی آون توستر به کمک انرژی الکتریکی این کار را انجام می‌دهد.

توستر گران تر است یا اون توستر؟

علاوه بر آنچه که پبشتر در پاسخ به سوال آیا توستر همان آون توستر است؟ گفتیم، لازم است درباره تفاوت قیمت توستر با آون توستر هم بگویم که آون توستر در کنار مزیت‌های خوبی که دارد، دارای قیمت مناسبی نسبت به ماکروفر و ماکروویو است. اما در مقایسه با توستر، گران تر است.

در اصل نمی‌توان گفت که توستر و آون توستر متفاوت‌اند چرا که آون توستر دارای مزیت‌های بیشتری نسبت به توستر است.

آیا مصرف برق آون توستر از توستر بیشتر است؟

به صورت کلی باید بگویم که مصرف برق آون توستر از توستر بیشتر است چرا که توستر اغلب در مدت زمان یک الی دو دقیقه نان را گرم می‌کند و یک فضای بسیار کوچک است که سریعا گرم شده و خاموش می‌شود. برای مثال توستر فقط برای گرم کردن نان است که ۱ الی ۲ دقیقه طول می‌کشد، در صورتی که آون توستر برای پخت یک کیک حداقل ۱۵ الی ۳۰ دقیقه روشن است.

اما درباره آون توستر باید بگویم این دستگاه نسبت به توستر بزرگ تر است و مدت زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارد.
همچنین مواد غذایی‌های که با آون توستر طبخ می‌شوند مدت زمان زیادی نیاز دارند تا پخته شوند و در این حالت آون توستر برق بیشتری نسبت به توستر مصرف می‌کند.

در آون توستر چه چیزهایی میتوان پخت؟

به کمک توستر می‌توان غذاهایی زیادی پخت که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا خواهیم کرد.  در سایت آچار باز  آمده است؛ در صورتی که با طرز کار آون توستر آشنایی ندارید، می‌توانید مقاله «راهنمای کامل استفاده از آون توستر» را مطالعه کنید.

 پیتزا: برای پخت پیتزا به کمک آون توستر باید مواد پیتزا را آماده کنید.
خمیر پیتزا را درون سینی آون توستر قرار دهید و سپس مواد پیتزا را روی آن بریزید و آن را درون آون توستر قرار دهید و درب آون توستر را ببندید.
دمای آون توستر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و پس از ۲۵ الی ۳۵ دقیقه آن را چک کنید پس از پخت و طلایی شدن پیتزا آن را خاموش کرده و از دستگاه خارج کنید.

 مرغ سوخاری: برای سوخاری کردن مرغ ابتدا باید آن را به سس و ادویه مخصوص آغشته کنید و درون دستگاه با دمای ۲۲۰ درجه سانیگراد به مدت یک ساعت و نیم قرار دهید.
 ماهی: پخت ماهی شبیه به پخت مرغ است و به همان روش می‌توان ماهی را درون آون توستر قرار داد.
  دنده: برای پخت دنده به کمک آون توستر قبل از قرار دادن آن درون دستگاه باید به مدت ۳۰ دقیقه آن را درون زودپر به همراه ادویه بپزید و سپس سینی آون توستر را چرب کرده و دنده را درون آن به مدت ۱۰ دقیقه در دمای ۳۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید.

آیا توستر از آون توستر امن تر است؟

درباره امن بودن توستر و یا آون توستر باید بگویم که این دو دستگاه شباهت زیادی با یکدیگر دارند و می‌توان گفت توستر همان آون توستر است با کاربرد کمتر. توستر و آون توستر به وسیله برق و مادون قرمز، کارمی‌کند که هیچگونه ضرری برعکس اشعه ماکروفر که دانشمندان اعلام کرده‌اند، اشعه آن سرطان زا است، ندارد. از معایب توستر نیز می‌توان گفت که درب آن باز است و ممکن است گرمایش در محیط ایجاد کند، اما درب آون توستر بسته است. به صورت کلی این دو دستگاه عملکردی شبیه به یکدیگر دارند و از نظر امنیت هم هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

در بازار لوازم خانگی قیمت آون توستر سیج مبلغ ۳۷ میلیون تومان است این درحالیست که قیمت توستر تفال مبلغ ۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است و به دلیل نوسان قیمت‌ها در بازار ممکن است با نرخ امروز بازار متفاوت باشد.

قیمت انواع آون توستر و توستر
نوع برند مدل قیمت / تومان
آون توستر تولیپس OT-A۴۵۰۷CD ۵,۵۰۰,۰۰۰
سیج SOV۸۶۰ BSSUKM ۳۷,۰۰۰,۰۰۰
گاستروبک ۴۲۸۱۴
۱۵,۷۷۵,۰۰۰
توستر تفال  TL۴۳۰۸۱۱
۲,۰۰۰,۰۰۰
کیچن اید ARTISAN ۵KMT۴۲۰۵ ۳۳,۰۰۰,۰۰۰
اسمگ TSF۰۳ ۱۸,۱۰۰,۰۰۰