پیش بینی قیمت طلا و سکه ششم آبان ۱۴۰۲/ سکه بهار ۲۶ میلیونی شد

در نخستین هفته آبان بازدهی قیمت طلا و سکه مثبت شد. این هفته سکه‌های امامی و بهار به کانال بالاتر راه یافتند و در بیشتر روزهای روند بازار افزایشی بود. دلار و انس به عنوان مولفه‌های تاثیرگذار بر بازار طلا نیز روند صعود قیمت داشتند.

به گزارش راهبرد بانک،قیمت طلا و سکه روز گذشته را با افزایش در تمام قطعات و وزن‌ها پشت سر گذاشت. کارشناسان اقتصادی روند افزایشی قیمت در بازار فلز زرد را متعاقب رشد قیمت دلار می‌دانند. این اسکناس در پی اخبار سیاسی مربوط به بحران منطقه و برخی آمار نه چندان امیدوارکننده از کسری بودجه در کریدور ۵۰ هزار تومانی یک پله پیشروی کرد. با وجودی که سیاست‌گذار همواره درصدد ایجاد چارچوب قیمتی مشخصی برای دلار است اما تحلیلگران اقتصادی اقدامات مقامات مسئول برای مهار قیمت‌ها را مقطعی می‌دانند و و معتقدند قیمت‌ها مسیر حرکتی خود را می‌روند. با این وجود آنها می‌گویند نباید انتظار رشد عجیب و غریب در قیمت طلای داخلی طی ماه‌های آینده باشیم.

روند قیمت طلای جهانی صعودی است؟

توصیه کارشناسان اقتصادی به خریداران بازار فلز زرد خریدهای پلکانی و ممانعت از نقطه‌زنی است.

تحلیلگران بازارها برای طلای جهانی نیز با نگرش افزایش درگیری در منطقه کف حمایتی ۱۹۳۴ دلار را در نظر گرفته‌اند. به اعتقاد آنها اگر طلای جهانی در روزهای آینده در محدوده ۱۹۷۰ دلاری تثبیت شود، احتمال صعود آن تا منطقه ۲۰۰۰ تا ۲۰۳۶ دلاری وجود دارد.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی با افزایش چهار دلاری با رقم ۱۹۸۴ دلاری در حال معامله است.

سکه‌بهار پرچمدار بیشترین رشد قیمت شد

روز گذشته پنجشنبه چهارم آبان قیمت سکه امامی رشد ۲۰۰ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار دیروز با رشد ۳۹۶ هزار تومانی با قیمت ۲۶ میلیون و ۱۸۴ هزار تومان معامله شد.

دیروز نیم‌ و ربع سکه هر یک با رشد ۱۰۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۵۰ و ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شدند.

سکه‌گرمی با ۱۵۰ هزار تومان افزایش قیمت با رقم پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته قیمت طلا نیز افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۸۰ هزار تومان رشد با رقم ۱۰ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۷۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۴۳ هزار تومان معامله شد.

در چهارمین روز آبان حباب تمام قطعات سکه رشد داشت. حباب سکه‌های امامی ۵۹ هزار تومان،‌ سکه بهار ۲۶۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۳ هزار تومان، ربع‌ سکه ۶۷ هزار تومان و سکه گرمی ۱۳۴ هزار تومان رشد داشت.