هشدار/ احتمال وقوع سیلاب در ۵ استان

سازمان هواشناسی از احتمال وقوع سیلاب به دلیل بارش شدید باران طی فردا (پنجشنبه) در مازندران، گلستان، شرق و شمال خراسان شمالی، اردبیل و گیلان خبر داد و اعلام کرد: دریای خزر و خلیج فارس هم طوفانی است.

به گزارش راهبرد بانک، سازمان هواشناسی به علت افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج تا ۲ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران طی امروز تا فردا (چهارشنبه تا پنجشنبه) در دریای خزر به منع تردد قایق‌های سبک و تفریحی و منع ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر شمال توصیه کرد.

سازمان هواشناسی اعلام کرده است که همزمان از پنجشنبه تا شنبه آینده ارتفاع امواج در خلیج فارس هم تا ۳ متر افزایش خواهد داشت و در هشدار نارنجی برای مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس و مناطق ساحلی شرق خلیج فارس، نسبت به اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، اختلال در تردد شناورهای مسافربری، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی و اختلال در تردد کشتی‌های تجاری هشدار داده است.

امروز (چهارشنبه) همچنین بارش باران در گیلان، اردبیل و نیمه شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید ادامه خواهد داشت. اما فردا (پنجشنبه) شدت بارش‌ها در مازندران، گلستان، شرق و شمال خراسان شمالی، اردبیل و گیلان افزایش خواهد داشت.

هواشناسی با احتمال وقوع سیلاب در مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و سقوط سنگ از ارتفاعات از هموطنان خواسته است از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.