با بیمه آسماری، آسوده «سفر» کنید

بیش از سه دهه است که سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد، روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد. گردشگری اکنون دیگر جنبه تفریحی مطلق خودرا از دست داده و به یک صنعت بزرگ در جهان تبدیل شده است.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه آسماری، گردشگری در کشورهای توسعه یافته جهان از اشکال معمول سفر به قاره های دور و نقاط دست نیافتی کره زمین نیز فراتر رفته و در حال حاضر برخی کشورها در حال برنامه ریزی برای فرستادن گردشگر به نقاطی خارج از کره خاکی ما هستند. گردشگری علاوه بر این که می تواند موجب افزایش دانش و آگاهی انسان نسبت به آنچه در مناطقی غیر از محل سکونت خود در جریان است بشود، انتقال ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را نیز در بر خواهد داشت. توسعه گردشگری نیز با افزایش توان اقتصادی افراد جامعه به طور مستقیم در ارتباط است و البته در کنار آنها بهبود زیرساخت های لازم مانند توسعه حمل و نقل، امکانات اقامتی و نیز افزایش ظرفیت های تعاملی میان افراد می تواند به بهبود وضعیت گردشگری کمک کند.

«گردشگری و سرمایه گذاری سبز» که به عنوان شعار امسال روز جهانی گردشگری برگزیده شده است بر لزوم توسعه گردشگری با اولویت حفظ محیط زیست و کاهش مخاطرات زیست محیطی تاکید دارد. عموما یکی از نخستین سوالاتی که گردشگران با آن مواجه اند، چگونگی مواجهه با خطراتی است که سلامت آنها را تهدید می کند. آلودگی آب، آلودگی های محیطی و یا ریسک های جانی که می تواند یک گردشگر را در طول سفر تهدید کند، از مواردی است که مراجعه گردشگر به پزشک و دریافت خدمات درمانی را ناگزیر می کند. در چنین مواقعی علاوه بر نگرانی نسبت به مراکز درمانی مورد مراجعه، هزینه های درمان در خارج از کشور مبدا، می تواند برای گردشگر ایجاد اضطراب و نگرانی کند. شرکت های بیمه در چنین مواقعی، خرید بیمه مسافرتی را به گردشگران پیشنهاد می کنند. شرکت بیمه آسماری یکی از ارائه کنندگان بیمه مسافرتی است که بیشترین دایره خدمات این بیمه نامه را در اقصی نقاط جهان دارد. بهره مندی از خدمات ۲۴ ساعته و گسترده ترین تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد، از مهمترین مزایای بیمه مسافرتی شرکت بیمه آسماری است. گردشگران می توانند با تهیه کردن بیمه درمان مسافرتی از شرکت بیمه آسماری، نسبت به رسیدگی و جبران هر گونه نیاز درمانی خود در خارج از کشور اطمینان داشته و با خیال آسوده از سفر خود لذت ببرند.