سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان آماده شد

سخنگوی قوه قضاییه گفت: سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان آماده شد.

به گزارش راهبرد بانک، سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با انتقال اطلاعات متوفیان سهام عدالت به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار کرد: بر اساس اطلاعاتی که از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه داریم، وب سرویس اصالت احکام حصر وراثت در سال گذشته به سازمان بورس و اوراق بهادر و اوایل سال جاری به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات کشور ارائه شده است.

وی ادامه داد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی می‌تواند از طریق این ظرفیت به صورت برخط به اطلاعات احکام انحصار وراثت ذینفعان دسترسی داشته باشد.

ستایشی افزود: این ظرفیت در سال گذشته به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شده بود و مقرر شد شرکت سپرده‌گذاری از طریق سازمان بورس اوراق بهادار و توسط سرویس مذکور به اطلاعات احکام انحصار وراثت دسترسی پیدا کند.

وی گفت: پس از آنکه شرکت سرمایه‌گذاری اعلام کرد که هنوز دسترسی کاملی به داده‌ها ندارد با پیگیری‌های مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه و همچنین تشکیل کارگروهی با عنوان کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیک، احکام انحصار وراثت مستقیماً از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات به صورت برخط و کاملاً رایگان در اختیار شرکت سپرده‌گذاری قرار گرفته است.

ستایشی اضافه کرد: به‌منظور کمک به شرکت سپرده‌گذاری در ماه‌های آینده خدمت جدیدی به صورت خودکاربری در پنجره واحد خدمات قضایی و دفاتر الکترونیک خدمات قضایی به منظور ارائه خدمات عملیاتی می‌شود.