قیمت طلا و سکه چهارم مهر ۱۴۰۲ / ورق بازار طلا برگشت؟

قیمت طلا و سکه دیروز هر سه روند را همزمان تجربه کرد. این بازار با وجود پایان ماه‌های محرم و صفر همچنان در شرایط رکودی است. قیمت طلا در طول معاملات روز گذشته افزایش محدودی داشت اما در پایان مبادلات، ورق قیمت در این بازار برگشت و کاهشی شد.

به گزارش راهبرد بانک، قیمت طلا و سکه روز گذشته روند نامتوازنی داشت. تنها قطعه افزایشی در بازار دیروز سکه بهار بود و سکه‌های امامی و گرمی نیز کاهش محدودی داشتند. دیروز پرچمدار بیشترین کاهش قیمت در قطعات سکه، سکه گرمی بود.

فعالان اقتصادی روند قیمت طلا و سکه را در هفته جاری  با توجه به مدیریت نرخ ارز، با ثبات پیش بینی می‌کنند.

رشد سکه بهار در روند کاهشی قیمت

دیروز سوم مهر قیمت سکه امامی با قیمت ۲۷ میلیون و ۵۹۶ هزار تومان معامله شد و کاهش ۴۶ هزار تومانی داشت.

دیروز سکه بهار تنها قطعه افزایشی بود و با قیمت ۲۴ میلیون و ۸۰۱ هزار تومانی معامله شد و رشد ۱۴ هزار تومانی داشت.

سکه‌های نیم و ربع بدون تغییر و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۵۰ و ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند.

روز دوشنبه سکه گرمی با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد و کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت.

تغییر روند طلا در پایان معاملات

در طول معاملات روز گذشته، قیمت طلا افزایش محدودی داشت اما در پایان معاملات روند این بازار تغییر کرد و کاهشی شد. دیروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۹ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۲۸ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش هزار و ۶۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۱۵ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۸۴ هزار تومان رسید.

در سومین روز مهر حباب در خانواده سکه‌ها در تمام قطعات کاهشی بود. روز گذشته حباب سکه ‌امامی با کاهش ۱۰۲ هزار تومانی پرچمدار بیشترین مقدار افت حباب بود. حباب سکه بهار ۵۷ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۹هزار تومان، ربع‌ سکه ۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۵۴ هزار تومان افت داشتند.