قیمت طلا و سکه سوم مهر ۱۴۰۲ / بازار طلافروش‌ها سکه می‌شود؟

قیمت طلا و سکه به تبعیت از قیمت دلار این روزها یا کاهشی هستند و یا در همان سطوح قیمت قبلی درجا می‌زنند. فعالان بازار طلا و ارز معتقدند این دو بازار در همبستگی با یکدیگر عمل می‌کنند و از همین رو مطالعه رفتار دلار می‌تواند دست بازار طلا و سکه را هم رو کند. در این میان البته نمی‌توان تقاضایی را که به طور سنتی در بازار طلای ایران وجود دارد، نادیده گرفت. فعالان بازار طلا امیدوارند با پایان ماه‌های محرم و صفر، تقاضا به این بازار بازگردد.

به گزارش راهبرد بانک، قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز گذشته ۱۰۰ تومان رشد داشته است؛ با توجه به همبستگی بازارهای ارز و طلا، آیا قیمت طلا و سکه نیز این افزایش را تجربه خواهند کرد؟

قیمت طلا و سکه امامی به تبعیت از قیمت دلار، نخستین روز هفته جاری را با کاهش آغاز کرد؛ در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

اما و اگرهای بازگشت رونق به بازار طلا و سکه

اگرچه قیمت طلا و سکه این روزها کاهشی بوده است اما با این حال به نظر می‌رسد روند تقاضا همزمان با پایان ماه‌های محرم و صفر، همان‌گونه که فعالان بازار طلا و ارز پیش‌بینی می‌کردند، رشد محدودی را برای قطعات سبک‌تر سکه به همراه داشته است. در این میان اما تعطیلی روز گذشته، بازارهای مالی را از رونق انداخت و رمق معاملات را گرفت؛ با این حال، فعالان بازار امیدوارند با آغاز تحرک بازارها از امروز، رونق به بازار طلا و سکه هم بازگردد.

قیمت طلا و انواع قطعات سکه

در آخرین معاملات نقدی روز شنبه، قیمت طلای ۱۸ عیار به دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان رسید و کاهشی بود. قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار نیز با افت مواجه شد و به رقم ۱۰ میلیون و ۳۷ هزار تومان رسید. گفتنی است انس طلای جهانی نیز در لحظه تنظیم این گزارش در محدوده سرخ‌رنگ معاملات، روی رقم ۱۹۲۵ دلار قرار گرفته است.

 

قیمت سکه امامی در روز شنبه ۲۷ میلیون و ۶۴۲ هزار تومان شد. قیمت سکه بهار آزادی نیز با افت، به ۲۴ میلیون و ۷۸۷ هزار تومان رسید. قیمت نیم‌سکه با کاهش، ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه با افت ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بود. همچنین سکه گرمی به ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید.