اومیکرون پیرولا چیست؟

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ″پیرولا″ زیرسویه جدید کرونا اومیکرون است که با علائمی مانند عطسه، سردرد و سوزش و خارش چشم آغاز می‌شود.

به گزارش راهبرد بانک، مشهود تقی‌لو، در رابطه با سویه جدید اومیکرون، اظهار کرد: ″اومیکرون پیرولا″ سویه جدید در کشور شیوع پیدا کرده و افراد زیادی طی یک ماه اخیر مبتلا شده‌اند.

وی در رابطه با علائم اومیکرون پیرولا، افزود: عطسه، سرفه، سردرد، گلودرد، آبریزش بینی، سوزش و خارش چشم و خستگی از جمله علائم این ویروس است.

این مسئول در رابطه با عملکرد ویروس اومیکرون پیرولا، تصریح کرد: این ویروس زمانی که وارد بدن می‌شود، سیستم ایمنی بدن و آنتی‌بادی‌هایی که واکسن تولید می‌کند را دور زده و فرار می‌کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان، ضمن تاکید بر رعایت بهداشت فردی و آداب تنفسی و استفاده از ماسک در افرادی که دارای علائم مذکور هستند، گفت: با توجه به اینکه داروی خاصی برای این بیماری وجود ندارد و پزشکان به بیماران استراحت، حفظ آرامش و دریافت مسکن‌ها را توصیه می‌کنند.

تقی‌لو با اشاره به آغاز فصل پاییز و بیماری آنفلوانزا، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد واکسن آنفلوانزا را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروسی آنفلوانزا دریافت کنند.