پیش فروش لاماری آرین پارس موتور ویژه پاییز ۱۴۰۲ + جدول قیمت

شرکت آرین پارس موتور شرایط فروش نقدی و پیش فروش لاماری ایما را اعلام کرد. حال شرایط ثبت‌نام در این طرح چیست و تا چه زمانی ادامه دارد؟

به گزارش راهبرد بانک، شرکت آرین پارس موتور، شرایط فروش نقدی و پیش فروش لاماری ایما را اعلام کرد. این طرح، ویژه متقاضیان با اولویت نوبت اول پاییز ۱۴۰۲ است. همچنین متقاضیان عادی و طرح مادران می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

پیش فروش لاماری از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه، ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز شده و تا دوشنبه، ۳ مهرماه ادامه دارد و قیمت آن قطعی است.

قیمت پیش فروش لاماری ویژه پاییز ۱۴۰۲

قیمت پیش فروش لاماری ایما توسط آرین پارس موتور یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان اعلام شد و این قیمت نهایی است. البته شورای رقابت در جلسه ۱۷ تیر امسال قیمت این محصول را یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون تومان اعلام کرده بود.

گرچه قیمت لاماری ایما در اسفند ۱۴۰۱ از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هم عبور کرد، اما امروز، ۱ مهر ۱۴۰۲، در بازار آزاد یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

در حال حاضر بعد از خودروهای داخلی که توسط گروه خودروسازی ایران خودرو و گروه خودروسازی سایپا تولید می‌شوند، محصولات چینی و خودوهای مونتاژی بیشترین مشتری را در بازار خودرو کشور دارند.

این محصولات از اواسط دهه ۸۰ به ایرانی‌ها معرفی شدند و رفته رفته به دلایلی نظیر قیمت ارزان‌تر از رقبای اروپایی، ژاپنی و کره‌ای و همین طور ممنوعیت واردات خودرو، سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دادند.

این خودروها در ابتدا توسط شرکت‌هایی مثل مدیران خودرو و کرمان موتور مونتاژ می‌شدند، اما بعد از ممنوعیت واردات خودرو خارجی در سال ۱۳۹۷، شرکت‌های واردکننده که کسب و کارشان کساد شده بود، با خرید کارخانه، پای در حوزه تولید خودرو گذاشتند.

آرین پارس موتور یکی از این شرکت‌ها بود که در ابتدا محصولات میتسوبیشی را وارد می‌کرد و همچنین در کارخانه آرین دیزل، به تولید خودروهای تجاری جک مشغول بود. حالا این شرکت هم مثل دیگر رقبایش، اقدام به راه‌اندازی خط تولید خودرو سواری کرده و لاماری ایما را به عنوان اولین محصول روانه بازار خواهد کرد.