قیمت طلا و سکه بیست و ششم شهریور ۱۴۰۲ / بازار طلا از قیمت دلار پیروی می‌کند؟

قیمت طلا و سکه سومین هفته شهریور را در حالی به پایان برد که به دنباله‌روی از قیمت دلار، افزایشی شده بود. معاملات پشت خطی بازیگران بزرگ بازار طلا در تعطیلات سه روزه اما نوسانات زیادی در این بازار نداشت؛ به ویژه اینکه قیمت دلار نیز در معاملات پشت خطی کاهشی بوده است. آیا بازار طلا این هفته نیز به قیمت دلار چشم خواهد داشت؟

به گزارش راهبرد بانک، قیمت دلار در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته افزایشی بود و توانست خود را به کانال ۵۰ هزار تومان برساند. این صعود، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را نیز بالا کشید و موجب شد قیمت سکه امامی دوباره به کانال ۲۸ میلیون تومانی بازگردد.

قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه بازگشایی بازار امروز در جدول زیر قابل مشاهده است.

طی تعطیلات سه روزه گذشته، بازار طلا و سکه نیز تعطیل بوده و معاملاتی که بتواند روندی در بازار ایجاد کند انجام نشده است. حتی در معاملات پشت خطی بازیگران بزرگ بازار طلا هم نوسان خاصی دیده نمی‌شود و بر همین اساس قیمت طلا و سکه طی سه روز گذشته تغییر ویژه‌ای را تجربه نکرده است.

بر این اساس بازار طلا و سکه در حالی امروز بازگشایی می‌شود که قیمت طلای ۱۸ عیار به دو میلیون و ۳۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. در همین حال قیمت هر مثقال طلا نیز ۱۰ میلیون و ۱۷۴ هزار تومان است. انس جهانی طلا نیز که معاملات آن به دلیل تعطیلات هفتگی میلادی متوقف شده، روی رقم ۱۹۲۳ دلار، جا خوش کرده است.

همچنین، قیمت سکه امامی ۲۸ میلیون و ۲۵۲ هزار تومان، قیمت سکه بهار آزادی ۲۵ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان، قیمت نیم‌سکه ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت سکه گرمی، ۶ میلیون تومان است.

بازدهی هفتگی بازار طلا و سکه

گفتنی است بررسی روند بازار طلا و سکه در سومین هفته شهریورماه نشان می‌دهد در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (چهارشنبه ۲۲ شهریور) هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت دو میلیون و ۳۴۸ هزار تومان رسید و با کاهش قیمت چهار هزار و ۴۰۰ تومانی نسبت به مدت مشابه هفته گذشته به کار خود پایان داد. به این ترتیب طلا در هفته گذشته بازدهی منفی ۰.۱۹ درصدی داشت.

در همین حال طی هفته اخیر سکه امامی بازدهی ۱.۳۴ درصدی داشت؛ این قطعه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (چهارشنبه ۲۲ شهریور) با قیمت ۲۸ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان به کار خود پایان داد و افزایش قیمت ۳۴۸ هزار تومانی نسبت به هفته دوم شهریور داشت. به این ترتیب سکه امامی در هفته گذشته، بیشترین بازدهی مثبت را در میان بازارها ثبت کرد.