قیمت طلا و سکه هجدهم شهریور ۱۴۰۲ / بردباری کشدار طلا در بازار رکودی

هفته گذشته قیمت طلا و سکه با بازدهی مثبت بسته شد؛ اما رشد قیمت‌ها چندان قابل توجه نبود و کاهش ۲۶ دلاری انس جهانی طلا در بازار طلای داخلی تاثیری نداشت. آیا بر اساس پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی، بازار طلا از رکود ۶ ماهه نخست سال جاری خارج می‌شود؟

به گزارش راهبرد بانک،هفته گذشته، قیمت طلا و سکه روند افزایشی محدودی داشت. با وجود نوسانات صعودی ناچیز، بازیگران بازار فلز زرد، بازار طلا و سکه را بی‌رمق و بدون روند دانستند. آنها معتقدند از ابتدای سال قیمت‌ها در رکود قرار دارد و این موضوع به تولیدکنندگان طلا صدمه زده است.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه را در لحظه گشایش بازار امروز مشاهده می‌کنید.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند اخبار اهرمی شده برای مهار قیمت در بازارهای مالی، این در حالی است که طی هفته گذشته پالس‌های مساعد سیاسی همواره روانه بازار شده و معامله‌گران در انتظار راستی‌آزمایی آن هستند.

به نظر می‌رسد برای هفته سوم شهریور بازار طلا همانند گذشته بیشتر از دلار خط بگیرد تا انس جهانی و چشم‌انتظار تغییرات قیمت دلار باشد. این در حالی است که معامله‌گران قیمت دلار را نیز در محدوده فعلی پیش‌بینی می‌کنند.

سکه‌های سبک با کمترین نوسان بسته شدند

روز پنجشنبه قیمت طلا و سکه تغییر قیمتی چندانی نداشتند و با همان قیمت‌های روز سه‌شنبه( ۱۴ شهریور) معامله شدند. روز پنجشنبه ۱۵ شهریور  سکه امامی با قیمت ۲۸ میلیون و ۱۵۷ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۰۸ هزار تومان مبادله شد.

در آخرین معامله هفته گذشته سکه‌های نیم، ربع ‌و گرمی بدون تغییر و با قیمت روز معاملاتی قبل خرید و فروش شدند. روز پنجشنبه نیم‌سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه گرمی با رقم ۶ میلیون تومانی معامله شد.

روز پنجشنبه قیمت طلا کاهش داشت. هر مثقال با کاهش ۴۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۰ هزار تومانی داشت و به قیمت دو میلیون و ۳۵۳ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۳۲۲ هزار تومان رسید.