اعلام هزینه پارکینگ های مرزی برای اربعین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، هزینه پارکینگ های مرزی برای اربعین را اعلام کرد.

به گزارش راهبرد بانک، علی شعبانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه اظهار کرد: شهرستان قصرشیرین و پایانه مرزی خسروی آماده پذیرش زوار اربعین است و هم اکنون تردد زائران از این مرز روان است.

وی افزود: از ورودی نصرآباد پارکینگ‌های قصرشیرین آغاز شده و مردم می‌توانند بدون مشکل از آنها استفاده کنند سپس با اتوبوس‌های درون‌شهری راهی مرز خسروی شوند.

هزینه پارکینگ های مرزی برای اربعین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: ظرفیت پارکینگ‌های قصر شیرین ۱۲۰ هزار خودرو است و هزینه پارکینگ های مرزی برای اربعین روزانه ۲۵ هزار تومان است.

شعبانی با اشاره به استقرار اتوبوس‌های درون شهری برای جابجایی زوار، گفت: نرخ کرایه این اتوبوس‌ها ۲۰ هزار تومان است.(مهر)

نرخ کرایه‌های عراق اربعین ۱۴۰۲

خبرگزاری ایسکانیوز در گزارشی نرخ کرایه های عراق در بازه زمانی اربعین بررس کرده است. در این گزارش آمده که نرخ کرایه ماشین از مرز مهران و مرز خسروی تا نجف با اتوبوس یا ون از ۱۵ تا ۱۸ هزار دینار است.

همچنین نرخ کرایه از مرز شلمچه تا نجف ۱۲ تا ۱۵ هزار دینار و از مرز چذابه تا نجف نیز ۱۰ تا ۱۸ هزار دینار است. البته این نرخ کرایه با اتوبوس یا ون است.

اگر زائران بخواهند با خودروی سواری به نجف بروند، نرخ کرایه های عراق بیشتر می‌شود. نرخ کرایه از چهار مرز مهران، خسروی، شلمچه و چذابه به نجف، ۲۵ هزار دینار است.

نرخ کرایه از ایران به کربلا چقدر است؟

اگر هم زائران بخواهد به کربلا سفر کنند، باید هزینه بیشتری نسبت به سفر به نجف پرداخت کنند. خبرگزاری مهر در گزارشی به نرخ کرایه های عراق سال ۱۴۰۲ پرداخت. در این گزارش آمده که کرایه اتوبوس از مرز شلمچه تا کربلا ۱۳ تا ۱۵ هزار دینار و کرایه ون ۱۶ تا ۱۸ هزار دینار است. همچنین افرادی که بخواهند با خودروی سواری به کربلا بروند باید ۲۸ تا ۳۲ هزار دینار پرداخت کنند.

آنطور که در این گزارش آمده پنج هزار دینار معادل ۱۷۰ هزار تومان، ۱۰ هزار دینار معادل ۳۴۰ هزار تومان، ۱۲ هزار دینار معادل ۴۱۰ هزار تومان، ۱۵ هزار دینار معادل ۵۱۰ هزار تومان است.

همچنین ۱۸ هزار دینار معادل ۶۱۰ هزار تومان، ۲۰ هزار دینار معادل ۶۸۰ هزار تومان، و ۲۵ هزار دینار معادل ۸۵۰ هزار تومان است.