نرخ مصوب پارکینگ‌های مرز مهران اعلام شد

استاندار ایلام گفت: نرخ مصوب نرخ مصوب پارکینگ‌های مرز مهران برای استقرار هر روز یک خودرو در پارکینگ‌های مرز مهران ۲۵۰ هزار ریال تعیین و به صاحبان پارکینگ‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش راهبرد بانک، حسن بهرام‌نیا روز سه‌شنبه در حاشیه نشست ستاد اربعین در مرز مهران در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در صورت مشاهده یا گزارش اخذ کرایه بهای بیشتر از نرخ مصوب از سوی صاحبان پارکینگ ها با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

وی افزود: تعیین قیمت پارکینگ ها براساس نرخ مصوب برای هر روز استقرار و توقف خودروها در نظر گرفته است.

بهرام نیا در خصوص امکانات مرز زرباطیه در آن سوی مرز مهران هم توضیح داد: امکانات مناسبی از سوی دولت عراق در مرز زرباطبه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: جهت سهولت در تردد زائران تعداد گیت های مرز زرباطیه افزایش یافته و همچنین مه پاش و سایبان نیز نصب شده است.

وی یادآور شد: در ستاد اربعین که عصر امروز در مهران تشکیل شد کمیته های ۱۸ گانه اربعین، کمبودها و پیشنهادات مرتبط به کمیته های مرتبط به خود را اعلام کردند و در خصوص موارد مطروحه در جلسات، تصمیماتی گرفته شد.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه همه اعضای ستاد اربعین پای کار هستند، اضافه کرد: تمام مقدمات و امکانات لازم جهت سفری ایمن و ارزان برای زائران فراهم شده است.

وی با اشاره به شروع فعالیت ایستگاه های صلواتی و موکب ها در مرز مهران، بیان کرد: تامین یه وعده غذایی (صبحانه، نهار و شام)، حمل و نقل و اسکان و سایر خدمات زائران اندیشیده شده و به تدریج با افزایش موج زائران به میزان خدمات دهی ستاد اربعین نیز افزوده خواهد شد.

این نشست با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بزرگ به عنوان استان معین ایلام برکزار شد.

بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران تردد می کنند.

مرز مهران با توجه به مسافت اندک و ایمنی طول مسیر در داخل خاک عراق مهمترین و اصلی ترین گذرگاه زمینی کشور برای تردد زائران اربعین است.