نقش بانک کشاورزی در اقتصاد بدون نفت فوق‌العاده پررنگ است

​رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر قرار باشد اقتصادی بدون اتکا به نفت داشته باشیم، نقش بخش و بانک کشاورزی فوق العاده پررنگ است.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، الیاس حضرتی عصر روز دوشنبه بیست هفتم خرداد در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره این بانک، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی، کاهش سهم نفت در اقتصاد و نظام بودجه ریزی کشور  بود و تحقق آن تحول و انقلاب بزرگی در این حوزه خواهد بود.

حضرتی با تاکید مجدد بر نقش بخش کشاورزی و تبع آن بانک کشاورزی در اقتصاد بدون نفت خاطرنشان کرد: برنامه ریزی دقیق برای توسعه بخش کشاورزی از محورهای مهم انقلاب شکوهمند اسلامی بود و طی دوران پس از انقلاب توجه ویژه‌ای به این بخش شده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نبود توجه و برنامه ریزی دقیق در بخش کشاورزی عواقبی از جمله هدر رفتن منابع، مهاجرت، حاشیه نشینی،و …. به دنبال خواهد داشت.

حضرتی با اشاره به نقش توسعه‌ای بانک کشاورزی در ارتقای بخش کشاورزی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، از عملکرد و خدمات این بانک قدردانی و خاطرنشان کرد: آسیب شناسی و رفع مشکلات و چالش‌های توسعه بخش کشاورزی ضروری است و در این حوزه می‌توان از دانش و تجربه پیشکسوتان و صاحبنظران برای رفع موانع بهره‌مند شد.