دریافت اتریوم رایگان تا چه اندازه حقیقت دارد؟

تعدادی پلتفرم با ادعای ارائه اتریوم رایگان به کاربران فعالیت می‌کنند. اما این ادعا تا چه میزان حقیقت دارد و آیا می‌توانند برای کاربران سودآور باشند؟

به گزارش راهبرد بانک، بسیاری از کاربران همواره به دنبال کسب درآمد با صرف کمترین زمان و زحمت هستند؛ اما گاه مسیر مطلوب کاربران به بیراهه ختم می‌شود. انواع کلاهبرداری‌های متنوع در این زمینه سبب شده است تا کاربران در مواجهه با رمزارزهای رایگان مردد شوند.

Ethereum faucet نام فناوری است که ادعای ارائه رمزارز رایگان به کاربران را دارد. اما این ادعا تا چه میزان توقعات کاربران را برآورده می‌کند؟

نحوه دریافت اتریوم رایگان

با دانش بر عدم وجود درخت پول، تمایل به یادگیری دریافت اتریوم رایگان ممکن است اتلاف وقت به نظر برسد؛ اما آن‌قدرها هم نباید پیش‌داوری کرد. کاربرانی که با تمام این اوصاف به دنبال دریافت اتریوم رایگان هستند، می‌توانند به چندین پلتفرم متفاوت مراجعه کنند. پلتفرم‌هایی موسوم به شیر اتریوم یا Ethereum faucet، ادعا می‌کنند که به راحتی، این رمزارز محبوب را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهند. مراجعه‌کنندگان این وبسایت‌ها در ازای تکمیل کپچا و تعامل با تبلیغات متعدد، پاداش‌هایی را در قالب مقادیر ناچیز اتریوم دریافت می‌کنند.

پلتفرم‌های ارائه‌دهنده اتریوم رایگان

تعداد وبسایت‌هایی که خدمات ارائه پاداش در ازای تماشای تبلیغ عرضه می‌کنند، همواره رو به افزایش است.

کاربران جهت استفاده از تعدادی از سایت‌های مذکور، کاربران ملزم به خاموش نمودن اد بلاکر هستند. همچنین توصیه می‌شود پیش از انتخاب پلتفرم مورد نظر، حداقل مبلغ برداشت بررسی شود. اپلیکیشن‌های موبایلی مختلف نیز با محوریت بازی و قرعه‌کشی در دسترس افراد قرار دارند. البته در مواجهه با این پلتفرم‌ها احتیاط بیشتری لازم است و پیش از نصب آنها تحقیق کافی، مهم‌ترین پیش‌نیاز است.

آیا اتریوم فاست‌ها ارزش استفاده دارند؟

برندگان اصلی بازی فاست‌ها بنیان‌گذاران آن‌ها هستند. این‌ در حالی‌ است که آنها ‌هم ارقام زیادی را به جیب نمی‌زنند. حداکثر مبلغی که کاربران پس از یک ساعت استفاده از وبسایت‌های فاست عایدشان خواهد شد، مبلغی در حدود یک دلار خواهد بود.

کاملا واضح است که هر فعالیت دیگری در مدت‌زمان مشابه بیش از این مبلغ را برای افراد به ارمغان خواهد آورد. ضمن اینکه در روش‌های دیگر، خطراتی مانند ویروس و کلاهبرداری نیز کاربران را مورد تهدید قرار نمی‌دهد.

سلب مسئولیت: توجه داشته باشید که بسیاری از پروژه‌ها در فضای بازار رمزارز می‌توانند منجر به ضرر سرمایه‌گذار شوند و برخی نیز جزئی از یک پروژه کلاهبرداری باشند. از این رو، پیش از سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و یا استفاده از پلتفرم‌های رمزارزی، تحقیقات لازم را به‌ عمل آورید.