عضو هیئت‌مدیره بانک خبر داد:

پلتفرم بانکداری دیجیتال بانک صادرات ایران به زودی رونمایی می‌شود

​عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران از تلاش‌های صورت گرفته برای کاهش نیاز مردم برای مراجعه به شعب و افزایش ۴ برابری ظرفیت پردازشی سامانه متمرکز این بانک خبر داد.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، محسن سیفی، عضو هیئت‌مدیره این بانک با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از ۹۷ درصد از خدمات و تراکنش‌های مالی و غیرمالی از طریق مراجعه غیرحضوری قابل دریافت است، از نیاز تنها ۳ درصدی مراجعه مردم به شعب این بانک برای انجام خدمات مورد نیاز، سخن گفت.

وی ادامه داد: بر این اساس، به طور متوسط بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تراکنش در هر ماه با استفاده از زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بر بستر Main frame انجام می‌شود.

عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران در ادامه بر سیاست‌های کیفی‌گرایی خدمات نوین بانک اشاره کرد و اظهار داشت: برای بالا بردن سطح سرویس و ظرفیت آن و نیز پایداری و خدمات‌رسانی با کیفیت و سریع به مشتریان این بانک طی روزهای گذشته موفق به ارتقاء قابل ملاحظه زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شده است. زیرساخت‌های لازم را توسعه داده و توانسته گامی بلند برای حرکت پرشتاب به سوی بانکداری الکترونیکی و تحول دیجیتال بردارد.

سیفی اضافه کرد: این مهم سبب شد تا توان پردازشی سامانه متمرکز بانکی به بیش از ۴ برابر افزایش پیدا کرده و زمینه بهبود در سایر بخش‌های ارائه خدمات نوین را نیز فراهم کند.

وی در ادامه تأکید کرد: رویکرد چابک‌سازی بانک صادرات ایران در ارائه خدمات بانکداری الکترونیک و غیرحضوری را تقویت خواهیم کرد و بناست به زودی خدمات متنوع و نو‌آورانه بر مبنای بستر ایجاد شده، طراحی و ارائه شود.

عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران تشریح کرد: بر این اساس، به زودی از پلتفرم دیجیتال بانک صادرات ایران رونمایی خواهیم کرد و این پلتفرم به عنوان یکی از جامع‌ترین پلتفرم‌های بازار پولی و مالی کشور، در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.

سیفی در ادامه درباره برنامه‌های آتی این بانک اظهار داشت: پلتفرم مذکور به نحوی طراحی شده که در مسیر توسعه آن بناست بانکداری بانک صادرات ایران با بانکداری نسل ۴ یا بانکداری نوین همراه گشته و بلوغ فناوری اطلاعات این بانک را در مسیر خلق یک اکوسیستم مشتری‌محور بر مبنای تعامل و رفع نیازهای هر چه بیشتر در زندگی مشتریان هدایت کنیم.

وی همچنین با اشاره به ایجاد مرکز خدمات غیرحضوری در ستاد بانک که متولی پشتیبانی خدمات غیرحضوری سطح شبکه است، اضافه کرد: امیدواریم با این اقدامات، مسیر کیفی‌گرایی خدمات شعب را نیز تقویت کرده و در صورت ضرورت به حضور مشتریان در شعبه، بهره‌مندی از خدمات شعب در کوتاه‌ترین زمان و بهترین کیفیت را برای آنها امکان‌پذیر کنیم.