قانون معافیت واردات دارو از مالیات ابلاغ شد

رئیس جمهور طی نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی، قانون معافیت واردات دارو از مالیات بر ارزش افزوده و محاسبه واردات کالاهای اساسی کشاورزی با مالیات یک درصدی را ابلاغ کرد.

به گزارش راهبرد بانک، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، در نامه‌ای به احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، قانون مصوب مجلس در خصوص الحاق یک بند تحت عنوان بند «ظ» به تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور که در ۵ تیر ماه امسال در صحن علنی مجلس تصویب شد و در ۲۱ تیر ماه به تأیید شورای نگهبان رسیده بود را در ۲ مرداد امسال برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس نیز در ۲۸ تیرماه امسال نامه مربوط به ابلاغ این قانون به دولت را به رئیس جمهور ارسال کرده بود.

بر اساس این ماده واحده، مالیات بر ارزش افزوده واردات داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی که تولید مشابه داخل نداشته باشند با نرخ صفر محاسبه شده و از این پایه مالیاتی معاف هستند.

همچنین مالیات بر ارزش افزوده واردات کالاهای اساسی کشاورزی و دامی شامل گندم، برنج، دانه های روغنی، انواع روغن خام، حبوبات (شامل عدس، نخود لوبیا و ماش)، قند، شکر، گوشت مرغ، گوشت قرمز، چای و نیز قند و شکر تولید داخل به یک درصد کاهش می یابد.