پیش بینی قیمت طلا و سکه ۳۱ تیر ۱۴۰۲ / این هفته بازار چه خوابی برای طلا دیده است؟

با شروع مرداد بازار طلا در دهه اول محرم قرار می‌گیرد. این نوید افت تقاضا و کاهش قیمت طلا و سکه را می‌دهد. برخی بازیگران اصلی این بازار، این خواب موقت بازار را وقت مناسبی برای خرید و ورود به بازار می‌دانند.

به گزارش راهبرد بانک، در آخرین هفته تیر، قیمت سکه بیشترین افت بازدهی و کاهش قیمت را در بازارهای مالی داشت. قیمت طلا و سکه در روزهای هفته‌ اخیر همواره میل به نزول داشت و تمامی قطعات سکه یک پله سقوط کردند.

گفتنی است در یک هفته گذشته انس جهانی طلا به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین قیمت طلا در بازار داخلی با رشد ارزش همراه شد و ۱۴ دلار گران شد. اما با این وجود، افت تقاضا و نوسانات کاهشی قیمت دلار دست به دست هم دادند و قیمت طلا و سکه را ارزان کردند.

قیمت روز انواع سکه و طلا در بازار

نوع سکه قیمت روز حباب
سکه امامی ۲۷/۳۸۶/۰۰۰ ۴/۷۰۴/۰۰۰
سکه بهار آزادی ۲۴/۴۹۱/۰۰۰ ۱/۸۰۴/۰۰۰
نیم سکه ۱۴/۷۰۰/۰۰۰ ۳/۳۵۳/۰۰۰
ربع سکه ۹/۷۵۰/۰۰۰ ۴/۰۷۴/۰۰۰
سکه گرمی ۵/۸۵۰/۰۰۰ ۳/۰۵۶/۰۰۰

در هفته اخیر اخبار مثبت و منفی در بازار اثر داشت اما به اعتقاد کارشناسان اقتصادی میل بازار به اخبار مثبت چرخید و روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد سرعت گرفت.

در آخرین روز این هفته قیمت طلا و سکه مسیر دو مسیر متفاوت را در پیش گرفتند. قیمت طلا به همراه قیمت سکه امامی افزایشی بود. سایر قطعات سکه نیز کاهش داشتند.

سرپیچی سکه امامی از کاهش قیمت

دیروز ۲۹ تیر قیمت سکه امامی با افزایش ۹۶ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۳۸۶ هزار تومان مبادله شد. اما قیمت سکه بهار ۱۱۰ هزار تومان افت داشت و با رقم ۲۴ میلیون و ۴۹۱ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه ۵۰ هزار تومان ارزان و با رقم ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبادله شد. ربع سکه اما تنها قطعه‌ای بود که با وجود نوسانات قیمتی در طول معاملات دیروز بدون تغییر و با قیمت ۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به کار خود پایان داد.

روز گذشته سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد و این قطعه که در روز چهارشنبه به کانال پنج میلیونی برگشته بود. با قیمت پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

ریزش حباب سکه 

دیروز قیمت طلا افزایشی بود. هر مثقال طلا با ۲۹ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۸ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلا ۱۸ عیار افزایش هفت هزار تومان افزایش داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۸۶ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه امامی کاهش داشت. حباب سکه امامی بدون تغییر همانند روز چهارشنبه ماند. حباب سکه بهار ۲۱۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰۵  هزار تومان، ربع سکه ۲۸ هزار تومان و سکه گرمی ۶۴ هزار تومان کاهش داشت.